Trwa ładowanie...
d47tlaz

Biskupi zdecydowali o modlitwie wynagradzającej za profanację. Odbędzie się we wszystkich kościołach

W niedzielę we wszystkich kościołach i kaplicach po mszy świętej zostanie odśpiewana suplikacja "Święty Boże, Święty Mocny…". Jak poinformował przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki będzie to ekspiacja za świętokradztwa i profanacje oraz przejawy agresji wobec osób duchownych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Polscy biskupi zdecydowali, że po każdej mszy św. odbędzie się modlitwa wynagradzająca za profanację
Polscy biskupi zdecydowali, że po każdej mszy św. odbędzie się modlitwa wynagradzająca za profanację (PAP, Fot: Maciej Kulczyński)
d47tlaz

"Sprofanowanym miejscom lub przedmiotom trzeba przywrócić pierwotny charakter sakralny. Dzieje się to przez specjalny obrzęd pokutny. Polscy biskupi wzywają do publicznego przebłagania Boga za popełnione czyny" - pisze przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki. List dotyczy "aktów nienawiści wobec katolików w Polsce".

Polscy biskupi zdecydowali, że w niedzielę 23 czerwca po każdej mszy świętej we wszystkich kościołach i kaplicach w Polsce odbędzie się odśpiewanie suplikacji "Święty Boże, Święty Mocny…". - Chcemy w ten sposób przeprosić i przebłagać Pana Boga, za grzechy profanacji Najświętszego Sakramentu, profanacji mszy świętej, parodii procesji Bożego Ciała - mówił kard. Kazimierz Nycz. Duchowny przyznał, że przeprosiny dotyczą również grzechów pochodzących z wnętrza Kościoła.

d47tlaz

- Jak długo będzie trwało przyzwolenie na hejt i mowę nienawiści? - pytał abp Marek Jędraszewski. Metropolita krakowski przypomniał również, że podczas marszów równości dochodziło "w imię tolerancji do szyderstw z osób wierzących, a także bluźnierstw i profanacji m.in. wizerunki Matki Bożej Częstochowskiej".

Abp Józef Kupny przypomniał, że Wrocławiu kapłan został ugodzony nożem. - Dość tworzenia atmosfery, która sprzyja atakom na ludzi wierzących. Pod postacią chleba prawdziwie obecny jest Jezus i dlatego tak bardzo boli nas publiczne znieważanie Eucharystii i atak na wszystko to, co dla nas najświętsze - dodał metropolita wrocławski.

Zobacz także: Była minister w rządzie PiS z życzeniami dla Kaczyńskiego. Szczera do bólu

Źródło: episkopat.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d47tlaz

Podziel się opinią

Share
d47tlaz
d47tlaz
Więcej tematów