Trwa ładowanie...

Biskupi zdecydowali o modlitwie wynagradzającej za profanację. Odbędzie się we wszystkich kościołach

W niedzielę we wszystkich kościołach i kaplicach po mszy świętej zostanie odśpiewana suplikacja "Święty Boże, Święty Mocny…". Jak poinformował przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki będzie to ekspiacja za świętokradztwa i profanacje oraz przejawy agresji wobec osób duchownych.

Share
Biskupi zdecydowali o modlitwie wynagradzającej za profanację. Odbędzie się we wszystkich kościołach
Źródło: PAP, fot: Maciej Kulczyński
d20iguq

"Sprofanowanym miejscom lub przedmiotom trzeba przywrócić pierwotny charakter sakralny. Dzieje się to przez specjalny obrzęd pokutny. Polscy biskupi wzywają do publicznego przebłagania Boga za popełnione czyny" - pisze przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki. List dotyczy "aktów nienawiści wobec katolików w Polsce".

Polscy biskupi zdecydowali, że w niedzielę 23 czerwca po każdej mszy świętej we wszystkich kościołach i kaplicach w Polsce odbędzie się odśpiewanie suplikacji "Święty Boże, Święty Mocny…". - Chcemy w ten sposób przeprosić i przebłagać Pana Boga, za grzechy profanacji Najświętszego Sakramentu, profanacji mszy świętej, parodii procesji Bożego Ciała - mówił kard. Kazimierz Nycz. Duchowny przyznał, że przeprosiny dotyczą również grzechów pochodzących z wnętrza Kościoła.

- Jak długo będzie trwało przyzwolenie na hejt i mowę nienawiści? - pytał abp Marek Jędraszewski. Metropolita krakowski przypomniał również, że podczas marszów równości dochodziło "w imię tolerancji do szyderstw z osób wierzących, a także bluźnierstw i profanacji m.in. wizerunki Matki Bożej Częstochowskiej".

d20iguq

Abp Józef Kupny przypomniał, że Wrocławiu kapłan został ugodzony nożem. - Dość tworzenia atmosfery, która sprzyja atakom na ludzi wierzących. Pod postacią chleba prawdziwie obecny jest Jezus i dlatego tak bardzo boli nas publiczne znieważanie Eucharystii i atak na wszystko to, co dla nas najświętsze - dodał metropolita wrocławski.

Zobacz także: Była minister w rządzie PiS z życzeniami dla Kaczyńskiego. Szczera do bólu

Źródło: episkopat.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d20iguq

Podziel się opinią

Share
d20iguq
d20iguq
Więcej tematów