Trwa ładowanie...
bilans dnia

Bilans dnia. Zobacz, co się wydarzyło w środę

Ulicami Warszawy i innych polskich miast przeszedł "Czarny Protest". Z kolei 26-letni skoczek narciarski Jan Ziobro został skreślony z kadry przez PZN. Sprawdź, co się wydarzyło 17 stycznia 2018 roku.

Share
Bilans dnia. Zobacz, co się wydarzyło w środę
Źródło: PAP, fot: Radek Pietruszka
d3vuag5

1 Jan Ziobro skreślony z kadry B

Polski Związek Narciarski stracił cierpliwość i usunął skoczka Jana Ziobrę z kadry B. Powodem takiej decyzji było zachowanie 26-letniego sportowca, który oskarżył trenerów i działaczy o dyskryminację i bezpodstawne odstawienie od kadry A. Ostatnio zaatakował również Adama Małysza.

2 Kobiety wyszły na ulice

Na terenie całej Polski odbyły się "Czarne Protesty". Tym samym kobiety pokazały swoje niezadowolenie związane z odrzuceniem projektu przygotowanego przez komitet "Ratujmy Kobiety 2017". W stolicy uczestnicy i uczestniczki manifestowały przed siedzibami partii politycznych. Wydarzenie relacjonował na żywo reporter Wirtualnej Polski, Klaudiusz Michalec.

3 Krzysztof Pieczyński pobity

Popularny aktor miał wdać się w bójkę z drugim mężczyzną w centrum stolicy. - Broniłem się, ale nie mam wprawy. Mam w końcu 60 lat, nie dam się jednak obrażać. Fala nienawiści jest porażająca - przyznał w rozmowie z WP. Dodał, że "nie może być tak, że kogoś wyzywa się i bije za poglądy, wygląd czy orientację".

d3vuag5

4 Bliscy skazanej Polki zdradzają, jak wygląda rzeczywistość w irlandzkim więzieniu.

- Jak nie masz nikogo, gaśniesz jak świeczka – opowiada Teresa, mama Marty Herdy - Polki, która została skazana na dożywocie. W marcu 2013 roku kobieta wjechała samochodem do portowego kanału w mieście Arklow. Jej udało się wydostać. Pasażer i przyjaciel dziewczyny utonął. Rodzina robi wszystko, żeby uwolnić kobietę z więzienia.

5 Papież Franciszek uderzony w twarz

Incydent podczas pielgrzymki Franciszka do Chile. Kiedy jechał papa mobile ulicami Santiago, został uderzony w twarz ręcznikiem albo czapką. Jednak w ogóle nie przejął się tym i nadal z uśmiechem pozdrawiał wiernych. Nagranie z tego wydarzenia pojawiło się w sieci.

d3vuag5

Podziel się opinią

Share
d3vuag5
d3vuag5
Więcej tematów