Trwa ładowanie...
d3vhiq7

Czarny Protest przed partyjnymi siedzibami. Nasz reporter jest na miejscu

Kobiety znów wyjdą na ulice Warszawy. Będą protestować przed siedzibą Platformy Obywatelskiej, Nowoczesnej oraz Prawa i Sprawiedliwości. Manifestację relacjonuje reporter Wirtualnej Polski Klaudiusz Michalec.

Share
d3vhiq7

Warszawski marsz rozpocznie się w środę o godzinie 17:30. Wystartuje z ul. Wiejskiej sprzed biura PO. Potem protestujący przejdą przez ul. Nowy Świat, gdzie znajduje się siedziba Nowoczesnej. Koniec zaplanowano przed biurem PiS na ul. Nowogrodzkiej.

Środowy protest to efekt nieudanego głosowania nad projektem przygotowanym przez komitet "Ratujmy Kobiety 2017", pod którym zebrano 400 tys.podpisów. Dawał on kobietom możliwość samodzielnego wykonania aborcji do 12. tygodnia ciąży bez ograniczeń. Dotyczyło to również dziewcząt, które ukończyły 15. rok życia, ale nie były jeszcze pełnoletnie.

W głosowaniu nie wzięła udziału duża część posłów PO i Nowoczesnej, a kilku zagłosowało przeciw. W konsekwencji, Joanna Fabisiak, Jacek Tomczak i Marek Biernacki zostali wyrzuceni z Platformy, a politycy Nowoczesnej dostali naganę i karę finansową w wysokości 1000 złotych. Jeden z posłów, Adam Cyrański, odszedł z partii.

Natomiast drugi projekt - „Zatrzymaj Aborcję” - przygotowany przez Fundację Życie i Rodzina, został skierowany do dalszych prac komisji sejmowej. Tę inicjatywę poparło ponad 830 tys. obywateli. Jej zwolennicy są za zaostrzeniem przepisów. Chodzi o wykreślenie z obowiązującej ustawy zapisu zezwalającego na legalne przerwanie ciąży ze względu na ciężkie wady płodu.

- Nie potrzebujemy teraz opozycji i jej przeprosin, nie potrzebujemy polityków i polityczek, nie potrzebujemy tej medialno – politycznej papki, która doprowadziła nas do miejsca, w którym jesteśmy. Do piekła kobiet.

d3vhiq7

Podziel się opinią

Share
d3vhiq7
d3vhiq7
Więcej tematów