Trwa ładowanie...

Bilans dnia. Sprawdź, co działo się we wtorek

Porozumienie zawarte między rządem a rządową radą ds. osób niepełnosprawnych oraz dramat chorego Alfiego Evansa. Sprawdź, co wydarzyło się we wtorek, 24 kwietnia.

Share
Bilans dnia. Sprawdź, co działo się we wtorek
Źródło: Facebook.com
d7jomra
  • Jest porozumienie między rządem a częścią środowisk reprezentujących osoby niepełnosprawne. Krajowa Rada Konsultacyjna ds. Osób Niepełnosprawnych, której przedstawiciele zawarli we wtorek kompromis z minister Elżbietą Rafalską, to organ działający przy rządowym biurze pełnomocnika ds. niepełnosprawności. Rodzice niepełnosprawnych przebywający od środy w Sejmie odrzucają porozumienie i będą kontynuować swój protest.
  • 2-letni Brytyjczyk odłączony od aparatury podtrzymującej życie, mimo rokowań lekarzy, wciąż oddycha. Rodzice Alfiego Evansa od tygodni toczą batalię o to, by kontynuować leczenie dziecka cierpiącego na ciężką chorobę neurologiczną. Lekarze uznają dalszą terapię za uciążliwą, tak samo orzekł w poniedziałek sąd. Chłopiec, którego losem zajął się nawet papież, może wkrótce zostać przetransportowany na leczenie w Rzymie.
  • Polska jednym z najbezpieczniejszych dla kobiet krajów świata. Według najnowszych rankingów Polska jest jednym z najbezpieczniejszych krajów Europy, z kolei w Szwecji odnotowano jeden z najwyższych wskaźników morderstw na 100 tysięcy mieszkańców. Lekarze z Baltimore dokonali pierwszego udanego przeszczepu męskich genitaliów. Pacjentem jest amerykański żołnierz, który ucierpiał w Afganistanie. Zapraszamy na „Obiegówkę” z Kubą Jankowskim.
  • Prognoza na majówkę. Będzie chłodno, ale pojawią się przebłyski słońca. Pogoda podczas tegorocznej majówki nie będzie zbyt łaskawa dla wszystkich, którzy postanowili wykorzystać ten czas na urlop w Polsce. O ile początek majowych świąt będzie pogodny, o tyle jej dalsza część nie zachwyci miłośników słońca i wysokich temperatur.

Zobacz też: sąd podjął decyzję ws. Alfiego Evansa

Masz ciekawe zdjęcie, filmik lub newsa? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d7jomra

Podziel się opinią

Share
d7jomra
d7jomra
Więcej tematów