Trwa ładowanie...

Bilans dnia. Sprawdź, co działo się w środę

Władysław Frasyniuk zatrzymany przez policję, msza w intencji Tomasza Mackiewicza, dobre występy polskich skoczków w Pjongczangu, skarby, których Polska będzie szukać pod oceanem i "Obiegówka" Kuby Jankowskiego. Sprawdź, co wydarzyło się 14 lutego 2018 r.

Share
Bilans dnia. Sprawdź, co działo się w środę
Źródło: PAP, fot: Maciej Kulczyński
d3670af
  • W kościele św. Stanisława Kostki na warszawskim Żoliborzu odbyła się msza w intencji Tomasza Mackiewicza. Bliscy himalaisty załatwiają sprawy formalne, aby doszło też do symbolicznego pogrzebu. - Trudno rozpocząć żałobę - mówi Witold, ojciec alpinisty.
  • Kamil Stoch był w czołówce wszystkich treningów przed konkursem na skoczni dużej w Pjongczangu. Dwa razy był trzeci i raz drugi. To dobry prognostyk przed piątkowymi kwalifikacjami.
d3670af

Pozostali skoczkowie radzili sobie ze zmiennym szczęściem. Siódmy podczas drugiego treningu był Dawid Kubacki. Polacy najlepiej radzili sobie podczas pierwszego treningu, gdzie oprócz Stocha w czołowej dziesiątce uplasowali się jeszcze Kubacki, Stefan Hula i Maciej Kot. Zajęli odpowiednio 5., 6. i 9. miejsce.

  • Polska będzie szukać skarbów pod dnem Oceanu Atlantyckiego. Kontrakt na poszukiwanie siarczków polimetalicznych został podpisany na 15 lat. To oznacza, że Polska dołącza do elitarnego grona poszukiwaczy.
d3670af

Podziel się opinią

Share
d3670af
d3670af
Więcej tematów