Trwa ładowanie...

Białystok. Marsz Rodziny nie przejdzie obok Marszu Równości

Sąd Apelacyjny w Białymstoku nie udzielił organizatorom Marszu Rodziny i Tradycji pozwolenia na przeprowadzenie manifestacji obok zaplanowanego na ten sam dzień Marszu Równości. Sędziowie zgodzili się wyłącznie na manifestację przy pomniku Bohaterów Białostocczyzny.

Share
Białystok. Marsz Rodziny nie przejdzie obok Marszu Równości
Źródło: East News
d1jfv07

Przypomnijmy, miasto nie wydało zgody na paradę "obrońców rodziny i tradycji" uznając, że pierwsze było zgłoszenie Marszu Równości. Wyrok został zaskarżony. Sąd pierwszej instancji uznał, że obie manifestacje mogą bez przeszkód odbyć się obok siebie.

Sędziowie zmienili wyrok sądu pierwszej instancji, który w wyjaśnieniu podał, że oba marsze mogą się odbyć, a przesłanka o możliwym niebezpieczeństwie jest niewystarczająca do odmowy. Decyzja białostockiego sądu apelacyjnego jest prawomocna.

Sąd w Białymstoku uznał odwołanie miasta co do organizacji marszu rodziny, ale nie zgodził się na zablokowanie manifestacji w obronie wartości rodziny i tradycji przy pomniku Bohaterów Białostocczyzny. W praktyce wyrok oznacza, że w sobotę ulicami Białegostoku przejdzie jedynie Marsz Równości. Kontestujące jego idee środowiska narodowe skoncentrują się na manifestacji przy pomniku.

Ponadto w mieście odbędzie się ok. 50 zgromadzeń, w większości stojących w kontrze do Marszu Równości. Pochód zwolenników LGBT przejdzie z Rynku Kościuszki na ul. Władysława Sikorskiego. Początek demonstracji o godz. 14:30.

Zobacz także: Wicepremier Sasin broni porażek Szydło w Brukseli

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1jfv07

Podziel się opinią

Share
d1jfv07
d1jfv07
Więcej tematów