Trwa ładowanie...
ycipk-32s9r6

Białystok. Marsz Rodziny nie przejdzie obok Marszu Równości

Sąd Apelacyjny w Białymstoku nie udzielił organizatorom Marszu Rodziny i Tradycji pozwolenia na przeprowadzenie manifestacji obok zaplanowanego na ten sam dzień Marszu Równości. Sędziowie zgodzili się wyłącznie na manifestację przy pomniku Bohaterów Białostocczyzny.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Marsz Równości w Białymstoku nie spotka na swojej drodze demonstracji przeciwników
Marsz Równości w Białymstoku nie spotka na swojej drodze demonstracji przeciwników (East News)
ycipk-32s9r6

Przypomnijmy, miasto nie wydało zgody na paradę "obrońców rodziny i tradycji" uznając, że pierwsze było zgłoszenie Marszu Równości. Wyrok został zaskarżony. Sąd pierwszej instancji uznał, że obie manifestacje mogą bez przeszkód odbyć się obok siebie.

Sędziowie zmienili wyrok sądu pierwszej instancji, który w wyjaśnieniu podał, że oba marsze mogą się odbyć, a przesłanka o możliwym niebezpieczeństwie jest niewystarczająca do odmowy. Decyzja białostockiego sądu apelacyjnego jest prawomocna.

ycipk-32s9r6

Sąd w Białymstoku uznał odwołanie miasta co do organizacji marszu rodziny, ale nie zgodził się na zablokowanie manifestacji w obronie wartości rodziny i tradycji przy pomniku Bohaterów Białostocczyzny. W praktyce wyrok oznacza, że w sobotę ulicami Białegostoku przejdzie jedynie Marsz Równości. Kontestujące jego idee środowiska narodowe skoncentrują się na manifestacji przy pomniku.

Ponadto w mieście odbędzie się ok. 50 zgromadzeń, w większości stojących w kontrze do Marszu Równości. Pochód zwolenników LGBT przejdzie z Rynku Kościuszki na ul. Władysława Sikorskiego. Początek demonstracji o godz. 14:30.

Zobacz także: Wicepremier Sasin broni porażek Szydło w Brukseli

ycipk-32s9r6

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-32s9r6

ycipk-32s9r6
ycipk-32s9r6