Trwa ładowanie...
do986cj

Białoruś. Na proteście w Mińsku zatrzymano kobiety i niepełnosprawnych

Kilka osób zostało zatrzymanych w sobotę na akcji protestacyjnej w Mińsku – oświadczyła rzeczniczka mińskiej milicji Natalla Hanusiewicz. Na ulice stolicy Białorusi wyszły kobiety oraz osoby niepełnosprawne.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Białoruś. Na sobotnim proteście w Mińsku zatrzymano kobiety i niepełnosprawnych
Białoruś. Na sobotnim proteście w Mińsku zatrzymano kobiety i niepełnosprawnych (PAP, Fot: EPA)
do986cj

Od sierpnia na Białorusi trwają wielkie protesty, których uczestnicy domagają się ustąpienia Aleksandra Łukaszenki. W sobotę w Mińsku odbył się protest kobiet i niepełnosprawnych.

W marszu kobiet i niepełnosprawnych uczestniczyło około 200 osób - podała agencja Interfax-Zapad. W marszu szły dwie kolumny - kobiety i niepełnosprawni. "Za udział w nielegalnych zgromadzeniach zatrzymano kilka osób. Zostaną przewiezione do rejonowych komend w celu dalszych wyjaśnień" - poinformowała rzeczniczka mińskiej milicji Natalla Hanusiewicz.

Uczestnicy marszu nieśli biało-czerwono-białe flagi, używane przez środowiska niezależne i opozycyjne, oraz parasole w tych samych kolorach. Wiele osób miało też na sobie odzież w tych barwach. Protestujący skandowali m.in. "Wolność więźniom politycznym" i "Hańba". Kierowcy samochodów także swoimi klaksonami wyrażali poparcie dla protestujących.

do986cj

Strajk kobiet. Rzecznik Episkopatu: Kościół namawia do dialogu

Białoruś. Aleksadr Łukaszenka nie zamierza rezygnować

W piątek prezydent Białorusi Alaksander Łukaszenka na naradzie z kierownictwem MSW zapowiedział, że nie zamierza rezygnować ze swojego stanowiska. W trakcie spotkania wspominał o tym, że "wcześniej czy później odejdziemy z tych funkcji, ale nie zrezygnujemy z ochrony tego, co teraz uratowaliśmy, jeszcze na emeryturze będziemy służyć temu państwu i narodowi".

W trakcie rozmowy Łukaszenka ostrzegł protestujących, że "ci, którzy próbują dziś zniszczyć, zdestabilizować infrastrukturę państwa, powinni wiedzieć – szczególnie w mieszkaniach, gdzie się pochowali - że od dzisiaj nie bierzemy jeńców".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

do986cj

Podziel się opinią

Share
do986cj
do986cj
Więcej tematów