Trwa ładowanie...
d1ob151

Berlin. Strzały przy Checkpoint Charlie. "Sytuacja pod kontrolą"

Strzały w Berlinie. Przed godziną 14. pojawiła się informacja o strzałach przy słynnym Checkpoint Charlie w stolicy Niemiec. Tamtejsza policja uspokaja, że sytuacja jest pod kontrolą - była to prawdopodobnie próba napadu z użyciem broni.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Berlin. Strzały przy Checkpoint Charlie. Policja obstawiła teren
Berlin. Strzały przy Checkpoint Charlie. Policja obstawiła teren (East News, Fot: Kay Nietfeld/DPA via AP)
d1ob151

Centrum Berlina jest zablokowane przez policję. Świadkowie słyszeli kilka strzałów dobiegających z jednej z pobliskich kawiarni.

Padły przy skrzyżowaniu Friedrichstrasse i Kochstrasse. To okolice Checkpoint Charlie - słynnego przejścia granicznego między wschodnią a zachodnią częścią Berlina i Niemiec.

Berlin. Strzały przy Checkpoint Charlie. "Sytuacja pod kontrolą"

d1ob151

Policja uspokaja, że sytuacja jest pod kontrolą. "Obecnie zakładamy, że strzał został oddany przy próbie rozboju w sklepie" - poinformowali funkcjonariusze z Berlina na Twitterze. Nie ma informacji o napastniku ani osobach rannych.

Berlin i jego mieszkańcy przygotowują się do imprezy sylwestrowej. Na ulicach stolicy Niemiec jest więcej funkcjonariuszy niż zazwyczaj. Mobilizacja policji ma być też związana ze zbliżającą się piątą rocznicą zamachów na redakcję "Charlie Hebdo" w Paryżu. Przed świętami, w obawie przed zamachem, ewakuowano uczestników jarmarku bożonarodzeniowego.

d1ob151

Zobacz też: Tony niewybuchów w stolicy Niemiec

Czytaj też: Świąteczna amnestia w niemieckich więzieniach. Na wolność wyszło 1200 przestępców

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1ob151

Podziel się opinią

Share

d1ob151

d1ob151
d1ob151
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów