Trwa ładowanie...

Świąteczna amnestia w niemieckich więzieniach. Na wolność wyszło 1200 przestępców

Boże Narodzenie okazało się dla dyrektorów niemieckich zakładów karnych dobrym pretekstem do amnestii. Na wolność wyszło ponad 1200 przestępców z kończącymi się wyrokami. Argumentacji poszczególnych landów przyjrzeli się dziennikarze.

Świąteczna amnestia w niemieckich więzieniach. Na wolność wyszło 1200 przestępcówŹródło: Pixabay.com
d1hqenm
d1hqenm

Dziennik "Frankfurter Allgemeine Zeitung" przeprowadził w resortach sprawiedliwości krajów związkowych ankietę na temat amnestii. Od listopada na wolność wyszło ponad 1200 skazańców. Niemal połowa (522) w Nadrenii Północnej-Westfalii i Badenii-Wirtembergii.

Tamtejsi urzędnicy przekonują, że więźniowie, którzy spędzają święta z rodzinami mają lepsze szanse na resocjalizację. W kilku innych landach pracownicy resortów mówią wprost o "akcie humanitarnym" związanym z nadchodzącymi świętami.

Świąteczna amnestia w niemieckich więzieniach. Na wolność wyszło 1200 przestępców

Są miejsca, gdzie decydują względy praktyczne. W Berlinie i sąsiadującej z Polską Brandenburgii wskazują, że zwolnienia osadzonych odciążą pracowników zatrudnionych w zakładach karnych w okresie świątecznym.

W Bawarii - najbogatszym kraju związkowym w tym roku nie było rozporządzenia. 386 tamtejszych skazańców dostanie "tylko" przepustki. Z kolei trzech więźniów z Dolnej Saksonii odmówiło skorzystania z wcześniejszego zwolnienia - woleli spędzić święta w więzieniu.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1hqenm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1hqenm
Więcej tematów