Trwa ładowanie...
d4fq501

Będzie wniosek o wotum nieufności wobec ministra Błaszczaka. "Mundur polskiego policjanta jest hańbiony"

- Będziemy bronić polskiej policji i polskiego policjanta, eliminując z policji czy z nadzoru nad policją takich ludzi jak Błaszczak czy Zieliński - powiedział wzburzony Grzegorz Schetyna. Lider PO zapowiedział złożenie wniosku o wotum nieufności wobec szefa MSWiA.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Grzegorz Schetyna podczas konferencji w Lublinie
Grzegorz Schetyna podczas konferencji w Lublinie (PAP, Fot: Wojciech Pacewicz)
d4fq501

- Uważamy, że on jest odpowiedzialny za te karygodne rzeczy, które dzieją się w polskiej policji, za to, że mundur polskiego policjanta jest hańbiony przez takie zachowanie jak to, które widzieliśmy, który dokumentował tragiczne sceny, obrazy sytuacji na komisariacie - mówił Grzegorz Schetyna w Lublinie.

Lider PO przypomniał, że Platforma w zeszłym tygodniu zaapelowała do premier Beaty Szydło o odwołanie z funkcji wiceszefa MSWiA, czyli "osoby, która jest odpowiedzialna m.in. za policję, której aktywności w fatalny sposób odbijają się na skutecznym i niezależnym funkcjonowaniu wszystkich służb mundurowych, ale szczególnie policji".

- Mówiliśmy o tym bardzo wyraźnie, że ze śmiercią Igora Stachowiaka na komisariacie we Wrocławiu, z innymi bulwersującymi sprawami, które dzieją się w całym kraju, oczekujemy tej dymisji - mówił Schetyna. Minister Zieliński nie został odwołany, w związku z czym PO chce, aby odpowiedzialność za nieprawidłowości na policji poniósł szef resortu.

d4fq501

Zbigniew Ziobro o śmierci Igora Stachowiaka na komisariacie

- Uważamy, że on jest odpowiedzialny za te karygodne rzeczy, które dzieją się w polskiej policji, za to, że mundur polskiego policjanta jest hańbiony przez takie zachowanie jak te, które widzieliśmy, który dokumentował tragiczne sceny, obrazy sytuacji na komisariacie - stwierdził Schetyna i dodał, że nalezy "eliminować" z policji "takich ludzi jak Błaszczak czy Zieliński".

Źródło: 300polityka.pl

d4fq501

Podziel się opinią

Share

d4fq501

d4fq501
Więcej tematów