Trwa ładowanie...
dys2591

Będzie kontynuacja dokumentu "Tylko nie mów nikomu" Tomasza Siekielskiego

Bracia Sekielscy poinformowali w niedzielę, że w trakcie prac nad dokumentem "Tylko nie mów nikomu" dotarły do nich nowe szokujące dowody. Zamierzają więc nakręcić drugą część filmu i zbierają na to pieniądze.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tomasz Sekielski, reżyser filmu "Tylko nie mów nikomu"
Tomasz Sekielski, reżyser filmu "Tylko nie mów nikomu" (East News, Fot: Artur Szczepański/Reporter)
dys2591

W niedzielę późnym wieczorem na profilu Tomasza Sekielskiego na Facebooku ukazał się film, na którym bracia Sekielscy odpowiadają na pytania internautów dotyczące dokumentu "Tylko nie mów nikomu", które zadawane były przez internautów, finansujących tę produkcję.

Panowie powiedzieli, że po niespełna dwóch dobach jest już prawie 5,8 mln wyświetleń ich filmu na YouTube. - To przeszło wszelkie nasze oczekiwania - zdradził Tomasz Sekielski. Bracia podziękowali patronom filmu - internautom, którzy wsparli ich funduszami. Aż 2,5 tys. osób sfinansowało ten dokument.

Jedna z internautek zapytała, czy oświadczenia prymasa Wojciecha Polaka i arcybiskupa Stanisława Gądeckiego uważają za szczere. - Uważam, że to PR-owska zagrywka - odpowiedzial Marek Sekielski. Innego zdania jest Tomasz Sekielski. Powiedział, że hierarchowie mogą być wstrząśnięci po obejrzeniu dokumentu. - To są jednak tylko słowa, czekamy teraz na czyny i konkretne działania - stwierdził. Wyjaśnił, że chodzi o dymisje biskupów, ktorzy chronili księży pedofilów.

dys2591

W sobotę, po emisji filmu prymas przeprosił "za każdą ranę zadaną przez ludzi Kościoła" w specjalnym oświadczeniu. Zaraz potem przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Gądecki podziękował Sekielskiemu za film i również przeprosił wszystkie pokrzywdzone osoby. Zaznaczył, iż "zdaje sobie sprawę z tego, że nic nie jest w stanie wynagrodzić im krzywd, jakich doznali".

Zgłaszają się kolejne ofiary

Sekielscy zdradzili też, że będzie druga część filmu. "W toku prac zgłosiło się do nas wiele ofiar, których historie nie znalazły się w tym dokumencie. Dotarły do nas nowe, szokujące dowody w tych sprawach. Dlatego zamierzamy nakręcić kontynuację i tak jak poprzednio chcemy, aby była to produkcja niezależna" - czytamy na Facebooku. Twórcy filmu apelują do internautów do wpłacania darowizn na konto Kombinatu Medialnego, który wyprodukował obraz.

Równocześnie Sekielscy zbierają też fundusze na kolejny film, o aferach SKOK-ów, czyli Spółdzielczych Kas Oszczędnościowo-Kredytowych. Zbiórkę można wesprzeć TUTAJ.

dys2591

Czytaj także: Samobójstwo Weroniki. "Ksiądz był dla niej drugim ojcem"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dys2591

Podziel się opinią

Share
dys2591
dys2591
Więcej tematów