Trwa ładowanie...
d2te7jn
więzienie
29-11-2005 19:20

Będą nowe więzienia?

Nowy minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro zapowiedział stworzenie w ciągu półtora roku sześciu tysięcy nowych miejsc w więzieniach. Na zakłady półotwarte mają zostać zaadaptowane między innymi opuszczone przed laty koszary oraz budynki po byłych PGR-ach.

d2te7jn
d2te7jn

W areszcie w Lublinie w każdej celi mieszka od czterech do kilkunastu więźniów. Wszystkie wolne pomieszczenia takie jak np. świetlice, także przerobiono na cele. Sytuacja ma się znacznie poprawić w ciągu 2-3 lat. Za tydzień w Zamościu zostanie oddany do użytku nowy pawilon, w połowie przyszłego roku w Lublinie przybędzie ponad 300 miejsc, a w planach jest budowa nowej placówki w Opolu Lubelskim.

W ocenie służby więziennej, pomysł przejęcia budynków np. po PGR-ach jest godny uwagi, pod warunkiem że spełnią one wszystkie wymagania. Tyle, że w Lubelskiem takich nieruchomości nie ma, bo budynki po PGR-ach zostały wydzierżawione wraz z ziemią.

Pomysł ministra sprawiedliwości nie podoba się profesorowi Zbigniewowi Hołdzie z Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka. Jego zdaniem, ani poziom przestępczości w Polsce, ani stan finansów i koszty społeczne nie przemawiają za zwiększaniem ilości miejsc w aresztach.

d2te7jn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2te7jn
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj