Trwa ładowanie...
d2gtve4

Będą kary za sierp i młot. Rząd pracuje nad nowym przepisem

Sprzedaż i rozprowadzanie przedmiotów propagujących ustroje totalitarne mają być karane. Nad stosownymi rozwiązaniami prawnymi pracuje tzw. zespół antytotalitarny, składający się z przedstawicieli kilku ministerstw.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sierp i młot to często spotykany symbol na demonstracjach ugrupowań lewicowych w Polsce
Sierp i młot to często spotykany symbol na demonstracjach ugrupowań lewicowych w Polsce (East News)
d2gtve4

Jak przypomina "Nasz Dziennik", w Polsce wciąż istnieje problem z promowaniem komunizmu, m.in. podczas ulicznych demonstracji. W obliczu obecnie panujących przepisów, sędziowie traktują tego rodzaju zachowania dosyć pobłażliwie. Poseł PiS Bartosz Kownacki twierdzi jednak, że nowe regulacje nie wystarczą.

- Sama zmiana przepisów, bez zmiany mentalnej w środowisku wymiaru sprawiedliwości, niewiele zmieni. Właśnie dlatego potrzebna jest reforma wymiaru sprawiedliwości, bo sądy mimo obowiązujących przepisów nie są skłonne z nich korzystać - mówi parlamentarzysta.

Poseł Tomasz Rzymkowski z Kukiz’15 dodaje, że prokuratura uznała, iż noszenie przez strajkujących studentów koszulek z sierpem i młotem oraz flagami ZSRR nie stanowi propagowania ideologii totalitarnej. Co więcej, w naszym kraju legalnie działa wciąż Komunistyczna Partia Polski.

d2gtve4

Zobacz także: #JedziemyWPolskę. Nowy cykl Wirtualnej Polski

Obecne prawo w zakresie przeciwdziałania ideologiom totalitarnym jest nieprecyzyjne i daje szerokie pole do interpretacji, co często generuje absurdy. Podczas gdy uczestnicy lewicowych manifestacji swobodnie demonstrują z symbolami komunistycznymi, marsz narodowców z okazji rocznicy powstania warszawskiego został rozwiązany z powodu... koszulek z przekreślonym sierpem i młotem.

Źródło: "Nasz Dziennik"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2gtve4

Podziel się opinią

Share
d2gtve4
d2gtve4