Trwa ładowanie...

Beata Szydło na rozpoczęciu roku w Pcimiu. KOD puścił nagranie: "Te pieniądze im się po prostu należały"

Wicepremier Beata Szydło wzięła udział w inauguracji roku szkolnego w Pcimiu. Jej przemówienie zakłóciła grupa przedstawicieli KOD. - Zachowują się niegrzecznie i nie potrafią uszanować święta uczniów - ripostowała Szydło.

Beata Szydło na rozpoczęciu roku w Pcimiu. KOD puścił nagranie: "Te pieniądze im się po prostu należały"Źródło: Facebook.com
d27ukj2
d27ukj2

W Pcimiu odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019. Uroczystości w Szkole Podstawowej 1 im. Królowej Jadwigi oraz Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II zostały poprzedzone mszą świętą. Potem wszyscy zgromadzeni przeszli na boisko szkolne, na którym odbyło się przemówienie wicepremier Beata Szydło.

- Drogie dzieci rozpoczynacie dzisiaj swoją roczną przygodę ze szkołą, w trakcie której będziecie się uczyć nowych rzeczy, poznawać nowe interesujące historie, ale przede wszystkim będziecie razem ze sobą i swoimi nauczycielami - zwróciła się do uczniów Szydło. Zwróciła się także do pedagogów, którym z kolei życzyła satysfakcji z pracy. Przyznała, że zmiany w oświacie to zasługa PiS.

Szydło w Pcimiu, w ruch poszły wuwuzele. "Zachowują się niegrzecznie"

- Dzisiaj rozpoczyna się rok szkolny, w którym rodzice mogli podjąć decyzję, czy chcą posłać do szkoły swoje sześcioletnie dzieci, czy też nie. Dotrzymaliśmy słowa - powiedziała.

Wystąpienie Beaty Szydło zakłóciła grupa około 20 przedstawicieli Komitetu Obrony Demokracji. W czasie jej przemówienia wykrzykiwali hasła: "Konstytucja" czy "Szkoła wolna od polityków". Grupa zagłuszyła również wystąpienie orkiestry przy użyciu wuwuzeli. Pojawiły się transparenty z napisami "Żegnaj szkoło". Puszczali również nagrane słowa Beaty Szydło: "Te pieniądze im się po prostu należały".

- Chcemy pozdrowić naszych gości z Krakowa, cieszymy się, że zaszczyciliście państwo dzisiaj tę piękną uroczystość w Pcimiu, ale proszę państwa, żebyście jeszcze chwilę wytrzymali. Dzieci rozpoczną rok szkolny, a potem my dorośli możemy ze sobą spokojnie porozmawiać - tak zareagowała Szydło na przedstawicieli KOD.

d27ukj2

Dodała, że protestujący "nie potrafią uszanować święta i zachowują się niegrzecznie".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

"Pokora, praca, umiar". Beata Szydło o rządzie - zobacz wideo

d27ukj2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d27ukj2
Więcej tematów