Trwa ładowanie...
df8s9l0

Beata Szydło może zostać kandydatem PiS na prezydenta. Mocne słowa marszałka Senatu

Zaskakująca deklaracja marszałka Senatu. Stanisław Karczewski powiedział, że Beata Szydło raczej nie zostanie kandydatem PiS na prezydenta Warszawy. Bo jej ambicje są znaczenie wyższe. "Beata Szydło w przyszłości może zostać kandydatką Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Polski lub może wrócić na urząd premiera" - wyjaśnił.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nowa propozycja dla byłej premier (Agencja Gazeta, Fot: Przemysław Wierzchowski)
df8s9l0

Rząd premiera Mateusza Morawieckiego został powołany przez prezydenta Andrzeja Dudę. Jego skład jest identyczny ze składem gabinetu premier Beaty Szydło, która jest obecnie wicepremierem.

Politycy PiS zapowiadali jednak, że w styczniu dojdzie do wymiany części ministrów. Okazuje się że zmiany mogą nastąpić znacznie szybciej.

df8s9l0

Nieoczekiwanie pojawiła się nowa, przyszłościowa, propozycja dla Beaty Szydło. Wiadomo, że nie będzie to kandydatura na prezydenta stolicy. "Myślę, że olbrzymie możliwości, wielka wiedza i ogromne doświadczenie pani premier można wykorzystać w inny sposób" - powiedział w rozmowie z "Rzeczpospolita" Stanisław Karczewski.

"Kandydatką PiS na prezydenta może zostać po drugiej kadencji prezydentury Dudy"

"Beata Szydło w przyszłości może zostać kandydatką Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Polski lub może wrócić na urząd premiera. Kandydatką PiS na prezydenta może zostać po drugiej kadencji prezydentury Andrzeja Dudy. Naszym naturalnym kandydatem w wyborach prezydenckich będzie Andrzej Duda" - dodał marszałek Senatu.

Mieszkańcy Brzeszcz o dymisji premier Szydło

"Wincenty Witos był trzykrotnie premierem, to i Beata Szydło może nim zostać drugi, trzeci raz. Jako wicepremier bez teki będzie zajmować się sprawami społecznymi a być może również zdrowiem: - zdradził.

df8s9l0

Marszałek Senatu ocenił, że "Beata Szydło brała znaczący udział w kampanii prezydenckiej, parlamentarnej a także dwa lata kierowała polskich rządem". Zaznaczył, że "jej wszystkie działania przynosiły bardzo dobry efekt".

df8s9l0

Podziel się opinią

Share

df8s9l0

df8s9l0
Więcej tematów