Trwa ładowanie...

Beata Szydło może zostać kandydatem PiS na prezydenta. Mocne słowa marszałka Senatu

Zaskakująca deklaracja marszałka Senatu. Stanisław Karczewski powiedział, że Beata Szydło raczej nie zostanie kandydatem PiS na prezydenta Warszawy. Bo jej ambicje są znaczenie wyższe. "Beata Szydło w przyszłości może zostać kandydatką Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Polski lub może wrócić na urząd premiera" - wyjaśnił.

Beata Szydło może zostać kandydatem PiS na prezydenta. Mocne słowa marszałka SenatuŹródło: Agencja Gazeta, fot: Przemysław Wierzchowski
d1azdpg
d1azdpg

Rząd premiera Mateusza Morawieckiego został powołany przez prezydenta Andrzeja Dudę. Jego skład jest identyczny ze składem gabinetu premier Beaty Szydło, która jest obecnie wicepremierem.

Politycy PiS zapowiadali jednak, że w styczniu dojdzie do wymiany części ministrów. Okazuje się że zmiany mogą nastąpić znacznie szybciej.

Nieoczekiwanie pojawiła się nowa, przyszłościowa, propozycja dla Beaty Szydło. Wiadomo, że nie będzie to kandydatura na prezydenta stolicy. "Myślę, że olbrzymie możliwości, wielka wiedza i ogromne doświadczenie pani premier można wykorzystać w inny sposób" - powiedział w rozmowie z "Rzeczpospolita" Stanisław Karczewski.

d1azdpg

"Kandydatką PiS na prezydenta może zostać po drugiej kadencji prezydentury Dudy"

"Beata Szydło w przyszłości może zostać kandydatką Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Polski lub może wrócić na urząd premiera. Kandydatką PiS na prezydenta może zostać po drugiej kadencji prezydentury Andrzeja Dudy. Naszym naturalnym kandydatem w wyborach prezydenckich będzie Andrzej Duda" - dodał marszałek Senatu.

Mieszkańcy Brzeszcz o dymisji premier Szydło

"Wincenty Witos był trzykrotnie premierem, to i Beata Szydło może nim zostać drugi, trzeci raz. Jako wicepremier bez teki będzie zajmować się sprawami społecznymi a być może również zdrowiem: - zdradził.

Marszałek Senatu ocenił, że "Beata Szydło brała znaczący udział w kampanii prezydenckiej, parlamentarnej a także dwa lata kierowała polskich rządem". Zaznaczył, że "jej wszystkie działania przynosiły bardzo dobry efekt".

d1azdpg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1azdpg
Więcej tematów