Beata Szydło hojnie nagrodziła Antoniego Macierewicza

Nieustannie jest gorąco wokół Antoniego Macierewicza. Tymczasem premier przyznała mu nagrody. Szef MON dostał w 2016 r. łącznie 33 tys. zł.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Beata Szydło hojnie nagrodziła Antoniego Macierewicza
(East News)
WP

Jak ustalił "Super Express", Macierewicz został bardziej doceniony niż inni ministrowie. Na przykład wicepremier Piotr Gliński i minister zdrowia Konstanty Radziwiłł otrzymali nagrody po 23 tys. zł każdy.

"Osobom zajmującym kierownicze stanowiska państwowe w MON zostały przyznane w 2016 r. nagrody w następującej (rocznej) wysokości: minister obrony narodowej - 33 000 zł, sekretarz stanu - 17 000 zł, trzej podsekretarze stanu - po 15 000 zł. Nagrody zostały wypłacone na podstawie decyzji Prezesa Rady Ministrów" - napisał wiceminister Bartosz Kownacki w odpowiedzi na interpelację posła Adama Andruszkiewicza z ruchu Kukiz'15, do której dotarła gazeta.

Szydło broni Macierewicza

WP

Mimo tego, że Antoni Macierewicz jest cały czas krytykowany, Beata Szydło go broni. Premier skomentowała kłopoty wizerunkowe związane z szefem MON i jego współpracownikami w wywiadzie dla "Do Rzeczy". Sprawę caracali uznaje za zamkniętą, a teraz najważniejsze jest przyspieszenie przetargów dla armii.

Według niej szef MON jest najbardziej atakowanym medialnie ministrem jej rządu, a powodem ma być naruszenie wielu interesów podczas kierowania resortem obrony oraz wyjaśnianiu katastrofy smoleńskiej.

Bezlitosne sondaże

Antoni Macierewicz jest też najgorzej ocenianym ministrem w rządzie PiS - tak wynika z sondażu na panelu Ariadna przeprowadzonego dla Wirtualnej Polski.

WP
WP.PL
Podziel się
WP
WP