Trwa ładowanie...

Barack Obama wysłał list do żony byłego polskiego polityka. "To było naprawdę wybitne. Dziękuję"

Były amerykański prezydent wysłał list do żony Radosława Sikorskiego Anne Applebaum. Barack Obama podziękował jej za artykuł o tym, co zaszło w Polsce, kiedy władzę objął rząd Prawa i Sprawiedliwości.

Share
Barack Obama wysłał list do żony byłego polskiego polityka. "To było naprawdę wybitne. Dziękuję"
Źródło: East News, Fot: MediaPunch Inc.
d6elr6h

"Anne - Twój artykuł w The Altantic o tym, co wydarzyło się w Polsce był naprawdę wybitny - konkretny, wnikliwy i bolesny. Dziękuję" - napisał Barack Obama. Zdjęciem listu podzielił się na Twitterze były minister obrony narodowej i spraw zagranicznych Radosław Sikorski.

Były prezydent USA w październiku podzielił się na Facebooku garstką książek i artykułów o obecnej sytuacji politycznej na świecie. Wśród rekomendowanych znalazł się tekst opublikowany przez amerykański miesięcznik, który skupia się na stosunkach międzynarodowych, ekonomii i polityce. Autorką jest właśnie żona Sikorskiego Anne Applebaum.

Artykuł nosi tytuł: "Ostrzeżenie z Europy. Najgorsze przed nami" i opowiada o Polsce jako jednym z najbardziej spolaryzowanych krajów Europie, a także atakach na wolną prasę i obsesji na punkcie lojalności. Applebaum oskarża PiS o złamanie konstytucji poprzez mianowanie nowych sędziów w TK. Zarzuca też TVP zwolnienie popularnych prezenterów i szerzenie propagandy.

Podobne zarzuty są skierowane wobec Radia Maryja, które ma tworzyć wrogów. Żona Sikorskiego przypomina też o ustawie o IPN, za którą Polska została skrytykowana przez środowisko międzynarodowe. W tekście poruszono też m.in. "konspiracyjną teorię smoleńską", braci Kurskich czy też obsadzanie stanowisk państwowych spółek przez zaufanych ludzi z partii.

Zobacz także: Hofman podaje przepis, jak skupić na sobie uwagę mediów. "Spóźniasz się chwilę…”

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d6elr6h

Podziel się opinią

Share
d6elr6h
d6elr6h
Więcej tematów