Trwa ładowanie...
d1eqejh

Balicki: decyzja o odwołaniu Naumana jest spóźniona

Decyzja o odwołaniu ze stanowiska szefa
Narodowego Funduszu Zdrowia Aleksandra Naumana jest spóźniona -
uważa były minister zdrowia Marek Balicki. "Powinna być podjęta w
ubiegłym tygodniu, z uwagi na jakość życia publicznego w Polsce" -
powiedział były minister.

Share
d1eqejh

Przypomniał, że bezpośrednim powodem jego dymisji ze stanowiska ministra zdrowia było powołanie Naumana na stanowisko prezesa NFZ. "Premier zadecydował inaczej niż chciałem. Nie rozumiałem tej decyzji" - powiedział Balicki.

Wyjaśnił, że nie widział możliwości współpracy z Naumanem, bo nie gwarantował on zmiany w polityce zdrowotnej (zmiany były głównym celem Balickiego) i był najbliższym współpracownikiem Mariusza Łapińskiego. "Drugi powód to polityka lekowa, niejasności i plotki. Dowodów nie było, ale w przypadku ważnych urzędów publicznych musimy mieć pewność, że osoby, które powołujemy na stanowiska publiczne, są poza jakimikolwiek wątpliwościami" - podkreślił senator Balicki.

"Uważałem i nadal uważam, że obsada funduszu powinna być dokonywana wyłącznie według kryteriów merytorycznych, a za politykę zdrowotną powinien odpowiadać minister zdrowia" - zaznaczył.

Balicki powiedział, że jego kandydatem na stanowisko szefa NFZ był "fachowiec, wybitny ekonomista, który od kilku lat interesował się sprawami ochrony zdrowia, pełnił funkcję wiceministra finansów w tej koalicji i był apolityczny" (media spekulowały wówczas, że chodzi o Halinę Wasilewską-Trenkner).

d1eqejh

Podziel się opinią

Share
d1eqejh
d1eqejh
Więcej tematów