Trwa ładowanie...
d1jnyh5

Awaria na Okęciu. Zwołano sztab kryzysowy pod nadzorem ABW

Awaria na warszawskim lotnisku Chopina. Uszkodzonybył system teleinformatyczny lotniska. Służby portu zwołały sztab kryzysowy pod nadzorem ABW.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Awaria na lotnisku Chopina w Warszawie. Zwołano sztab kryzysowy
Awaria na lotnisku Chopina w Warszawie. Zwołano sztab kryzysowy (Wikimedia Commons CC BY, Fot: Vampir2011)
d1jnyh5

Informację o awarii podał portal rmf24.pl. Zgodnie z jego ustaleniami nie działała lotniskowa informacja, łączność a także system powiadamiania alarmowego.

Awaria nie sparaliżowała portu, według zapewnień władz lotniska samoloty przylatywały i odlatywały zgodnie z planem, ale - jak informuje tvnwarszawa.tvn24.pl - była uciążliwa dla pasażerów. Podróżujący nie mogli sprawdzić na tablicach w terminalu godzin przylotów i odlotów. Musieli słuchać komunikatów.

d1jnyh5

WP chciała poprosić o komentarz w tej sprawie rzecznika portu, niestety, nie odbierał telefonu.

- Awaria systemu wyświetlajacego pasażerów została usunięta - poinformował po godzinie 16.30 p.o. dyrektora biura marketingu i PR Lotniska Chopina Hubert Wojciechowski. - Wszystkie systemy, w szczególności systemy odpowiedzialne za bezpieczeństwo operacji lotniczych, przez cały okres funkcjonowały poprawnie. Samoloty były odprawiane na bieżąco - zapewnił.

Według nieoficjalnych informacji TVN24 służby podejrzewają atak hakerski.

Rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn poinformował, że "CERT ABW otrzymał zgłoszenie z Lotniska Chopina i jest ono analizowane".

d1jnyh5

Problemy miały dzisiaj lotniska na całym świecie, m.in. Charlesa de Gaulle'a w Paryżu, London Gatwick, Heathrow, Washington DC, Baltimore, Melbourne, Changi w Singapurze, Johannesburgu czy Zurychu. Pasażerowie mieli problem z odprawami z powodu awarii specjalnego oprogramowanie Amadeus Altea. Do odprawy pasażerów wykorzystuje go 125 linii lotniczych na całym świecie. Wśród nich m.in. British Airways, Air France, KLM, Qatar, Qantas czy Lufthansa.

Źródło: rmf24.pl

d1jnyh5

Podziel się opinią

Share
d1jnyh5
d1jnyh5
Więcej tematów