Trwa ładowanie...
dpvbm63

Warszawa: lądowanie samolotu w trybie emergency

Samolot PLL LOT w trybie awaryjnym lądował w czwartek na warszawskim Lotnisku Chopina, gdyż załoga wcześniej zgłosiła problemy z podwoziem samolotu - poinformował PAP dyrektor komunikacji korporacyjnej LOT Adrian Kubicki. Maszyna wylądowała bezpiecznie - dodał.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Domyślny opis zdjęcia na stronę główną
Domyślny opis zdjęcia na stronę główną (WP.PL)
dpvbm63

- Załoga samolotu Bombardier Q400 lecącego z Warszawy do Krakowa, podczas podejścia do lądowania na krakowskim lotnisko zorientowała się, że występuje problem ze standardowym wysunięciem podwozia. Załoga podjęła decyzję o zawróceniu do Warszawy i wykorzystaniu alternatywnej metody wypuszczenia podwozia - powiedział Kubicki.

Jak podkreślił, "oczywiście zawsze w takich sytuacjach zawiadamia się służby lotniskowe". - Stąd także asysta straży pożarnej podczas lądowania. Natomiast już w momencie lądowania załoga miała stuprocentową pewność, że podwozie jest wysunięte prawidłowo, gdyż informowały o tym wszystkie wskaźniki, które działają przy tej alternatywnej metodzie. Samolot wylądował bezpiecznie z wysuniętym podwoziem - dodał.

Jak zaznaczył, pasażerowie bezpiecznie opuścili samolot. Jeszcze tej nocy wrócą do Krakowa innym samolotem przewoźnika.

dpvbm63

Także p.o. dyrektora biuro marketingu i PR Lotniska Chopina Hubert Wojciechowski powiedział PAP, że samolot lądował w trybie emergency, po godzinie 21.

- Zgodnie z procedurą nasze służby były w gotowości. Samolot wylądował bezpiecznie. Pasażerowie także bezpiecznie opuścili jego pokład - dodał.

Robert Dziubak z zespołu prasowego Komendy Miejskiej PSP m.st. Warszawy przekazał PAP, że w trakcie lądowania tego samolotu, straż była na miejscu zgodnie z procedurami. "Akcja została zakończona, jednostki wróciły do koszar" - dodał.

dpvbm63

Podziel się opinią

Share

dpvbm63

dpvbm63
Więcej tematów