Awantura w Sejmie. Sprawa trafi do Komisji Etyki

"Wczorajszego wtargnięcia trojga posłów do sekretariatu Marszałka Sejmu i słów, które tam padły, nie można w żaden sposób usprawiedliwić" - napisał na Twitterze Andrzej Grzegrzółka. Dyrektor CIS zapowiedział również, że tą sprawą zajmie się sejmowa Komisja Etyki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Posłowie wtargnęli do sekretariatu marszałka Kuchcińskiego
Posłowie wtargnęli do sekretariatu marszałka Kuchcińskiego (PAP)
WP

Do awantury doszło w środę wieczorem, kiedy posłowie opozycji próbowali dostać się do gabinetu Marszałka Sejmu. Jak twierdzi Dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu Andrzej Grzegrzółka, parlamentarzyści chcieli wejść do Kuchcińskiego siłą. Jeden z nich - poseł Marek Sowa z Nowoczesnej - miał zwymyślać jedną z pracownic sekretariatu.

- Nawet immunitet poselski nie przyzwala na zachowania tak skrajnie odległe od podstaw kultury osobistej. Państwa wczorajsza siłowa próba wejścia do gabinetu drugiej osoby w państwie i zwymyślanie pracownika sekretariatu, są prawdziwym powodem do wstydu - napisał na Twitterze dyrektor CIS Andrzej Grzegrzółka. Teraz poinformował, że do Komisji Etyki trafi wniosek w sprawie posła Nowoczesnej Marka Sowy.

WP

Co na to sam zainteresowany? Marek Sowa potwierdził, że politycy opozycji rozmawiali z urzędniczką. - Rozmowa była w jakiejś mierze emocjonalna, ale nie padły w niej słowa nieparlamentarne - cytuje posła polsatnews.pl, powołując się na PAP.

Sowa ironizował również, że do Kuchcińskiego można dostać się jedynie oknem, a marszałek "zabarykadował się" w swoim gabinecie w 550-lecie polskiego parlamentaryzmu.

Posłowie opozycji zwracają też uwagę na to, że Sejm staje się miejscem coraz bardziej zamkniętym i niedostępnym. Przypominają, że przestano wydawać dziennikarzom jednorazowe przepustki, do gmachu nie wpuszczono m.in. Janiny Ochojskiej oraz 91-letniej weteranki Wandy Traczyk-Stawskiej.

WP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: polsatnews.pl

Polub WP Wiadomości
WP
WP