Trwa ładowanie...
d2tfytu

Australijczyk po stronie al-Qaedy

Australijczyk, który szkolił się w jednym z obozów al-Qaedy - terrorystycznej organizacji Osamy bin Ladena - został schwytany w Afganistanie przez Sojusz Północny. Poinformował o tym australijski prokurator generalny Daryl Williams.

Share
d2tfytu

Williams powiedział, że mężczyzna, który nie był karany, ani nie był znany australijskim organizacjom bezpieczeństwa, opuścił Australię w 1999 roku i dołączył do Armii Wyzwolenia Kosowa, na terenie Jugosławii. Następnie w listopadzie 1999 roku przeniósł się do Pakistanu, gdzie trenował z fundamentalistami islamskimi z grupy Lashkar-i-Taiba.

Prokurator dodał, że w 2000 roku mężczyzna pojechał do Afganistanu, gdzie trenował w organizacji bin Ladena al-Qaeda.

Australijski kontrwywiad przesłuchał rodzinę zatrzymanego Australijczyka, nie podał jednak jego nazwiska. Wiadomo tylko, że nie pochodzi z Bliskiego Wschodu i dopiero niedawno przeszedł na islam.

W Australii istnieją siatki czterech islamskich organizacji terrorystycznych, w tym al-Qaedy, a w jednym ze swych wystąpień Osama bin Laden włączył Australię do krajów, przeciwko którym - jego zdaniem - muzułmanie toczą świętą wojnę. Niedawno aresztowany w Indiach, a wyszkolony na pilota w Australii członek al-Qaedy zeznał, że organizacja ta planowała atak na wieżowiec w Melbourne.(ck)

d2tfytu

Podziel się opinią

Share
d2tfytu
d2tfytu
Więcej tematów