Trwa ładowanie...
d1birdm

Australia walczy z pożarami. Premier kraju nazwany "idiotą" przez jednego z mieszkańców

W wyniku nieustających pożarów Australia straciła ponad pół miliarda zwierząt. Z sytuacją nie radzą sobie rządzący, premier Scott Morrison został nazwany przez jednego z obywateli "idiotą". Skutki pożarów zaczyna odczuwać sąsiadująca z Australią Nowa Zelandia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Australia walczy z pożarami. Premier Scott Morrion wyzwany przez mieszkańców
Australia walczy z pożarami. Premier Scott Morrion wyzwany przez mieszkańców (PAP)
d1birdm

Wschodnia część Australii zmaga się z ogromnymi pożarami od września. Zginęło 17 osób, kilkanaście uznano za zaginionych. Najgorzej jest na terenie Nowej Południowej Walii, gdzie zarządzono ewakuację ludzi.

W samej miejscowości Cobargo ogień strawił wiele domów, a dwie osoby zginęły. Mieszkańcy skarżą się na to, że władze skierowały zbyt małe siły do obrony miasta przed ogniem.

Podczas wizyty premiera Scotta Morrisona jeden z mieszkańców nazwał go "idiotą". Oświadczył również, że nikt w Cobargo nie zagłosuje już na Partię Liberalną. Morisson został zmuszony do skrócenia wizyty.

Zobacz też: "Putin postanowił zmieniać historię". Bartłomiej Sienkiewicz apeluje do prezydenta

Australia. Ponad pół miliarda zwierząt zginęło w pożarach

Ekolodzy biją na alarm - pożary w Australii są groźne nie tylko dla ludzi. Naukowcy z University of Sydney szacują, że około 480 milionów ssaków, ptaków i gadów zginęło, w wyniku niszczycielskich pożarów. Wśród nich było około 8 tysięcy koali, które najprawdopodobniej spłonęły w regionie Mid North Coast, na północ od Sydney.

d1birdm

Pod koniec grudnia gęsty dym pokonał dwa tysiące kilometrów ze wschodniej części Australii, by dotrzeć do wybrzeży Nowej Zelandii. Niebo zabarwiło się na żółto, znacząco spadła widoczność. Dym przysłonił szczyty i lodowce Alp Południowych, np. Lodowiec Tasmana. Jak wynika z relacji świadków, w powietrzu można było wyczuć woń spalenizny.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1birdm

Podziel się opinią

Share
d1birdm
d1birdm
Więcej tematów