Trwa ładowanie...

Atak na chrześcijan w Egipcie. 26 osób nie żyje

26 osób zginęło, a 25 zostało rannych w piątkowym ataku nieznanych napastników na autobus z grupą Koptów w prowincji Al-Minja w środkowym Egipcie - poinformowały lokalne władze. Pojazd, którym podróżowali chrześcijanie, został ostrzelany.

Atak na chrześcijan w Egipcie. 26 osób nie żyje
dufppss
dufppss

Egipskie ministerstwo zdrowia poinformowało, powołując się na świadków, że napastnicy, których było od ośmiu do 10, mieli na sobie mundury wojskowe.

Według władz Koptowie jechali dwoma autobusami i niewielką ciężarówką przez prowincję Al-Minja, która jest zamieszkana przez liczną chrześcijańską mniejszość, do klasztoru św Samuela w prowincji Al-Minja.

Wśród ofiar są dzieci.

Atak potępił przewodniczący Parlamentu Europejskiego Antonio Tajani. "Rząd Egiptu musi działać zdecydowanie żeby chronić mniejszości i zapobiegać atakom" - napisał na Twitterze.

Stanowiący około 10 proc. 92-milionowej ludności Egiptu Koptowie uskarżają się od dawna na dyskryminację, do czego w ostatnim czasie doszły częste akty przemocy dokonywane przez islamistów.

Państwo Islamskie (IS) wzięło na siebie odpowiedzialność za grudniowy zamach bombowy w kościele koptyjskim w Kairze, gdzie zginęło blisko 30 wiernych.

Źródło: PAP, NBC News, ABC News

dufppss
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dufppss
Więcej tematów