Trwa ładowanie...
d9gk644

Atak na chrześcijan w Egipcie. 26 osób nie żyje

26 osób zginęło, a 25 zostało rannych w piątkowym ataku nieznanych napastników na autobus z grupą Koptów w prowincji Al-Minja w środkowym Egipcie - poinformowały lokalne władze. Pojazd, którym podróżowali chrześcijanie, został ostrzelany.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Atak na chrześcijan w Egipcie. 26 osób nie żyje
d9gk644

Egipskie ministerstwo zdrowia poinformowało, powołując się na świadków, że napastnicy, których było od ośmiu do 10, mieli na sobie mundury wojskowe.

Według władz Koptowie jechali dwoma autobusami i niewielką ciężarówką przez prowincję Al-Minja, która jest zamieszkana przez liczną chrześcijańską mniejszość, do klasztoru św Samuela w prowincji Al-Minja.

Wśród ofiar są dzieci.

Atak potępił przewodniczący Parlamentu Europejskiego Antonio Tajani. "Rząd Egiptu musi działać zdecydowanie żeby chronić mniejszości i zapobiegać atakom" - napisał na Twitterze.

Stanowiący około 10 proc. 92-milionowej ludności Egiptu Koptowie uskarżają się od dawna na dyskryminację, do czego w ostatnim czasie doszły częste akty przemocy dokonywane przez islamistów.

Państwo Islamskie (IS) wzięło na siebie odpowiedzialność za grudniowy zamach bombowy w kościele koptyjskim w Kairze, gdzie zginęło blisko 30 wiernych.

Atak IS w Egipcie. Zginął policjant

Źródło: PAP, NBC News, ABC News

d9gk644

Podziel się opinią

Share
d9gk644
d9gk644
Więcej tematów