Trwa ładowanie...
d1oeuqd

Arcybiskup Grzegorz Ryś nie do poznania. Wziął udział w wyjątkowej akcji

Arcybiskup Grzegorz Ryś zaskoczył wiernych. Duchowny zaśpiewał kolędę w góralskim stroju. Występ został nagrany i opublikowany. A wszystko w szczytnym celu.
Share
Arcybiskup Grzegorz Ryś nie do poznania. Jest nagranie
Arcybiskup Grzegorz Ryś nie do poznania. Jest nagranieŹródło: YouTube
d1oeuqd

Trwa zbiórka dla Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci – Łupkowa, które opiekuje się 97 małymi pacjentami.

Pięcioro dzieci czeka na przyjęcie do Hospicjum, jednak brakuje dla nich respiratorów. Koszt jednego urządzenia to co najmniej 21 tys. złotych. Dlatego celem zbiórki jest zebranie co najmniej 105 tys. złotych.

By nagłośnić akcję, zorganizowano #OrszakwŁodzi Challenge. Chętni śpiewają kolędy i publikują swoją występy w mediach społecznościowych. Jeśli ktoś nie chce pokazywać swojego talentu, wystarczy, że zrobi sobie zdjęciu w stroju kolędnika: np. w koronie, skrzydełkach anioła, aureoli, kapeluszu pastuszka. Następnie powinien wstawić zdjęcie w sieci z hashtagiem #OrszakwŁodzi oraz nominacjami do kontynuowania wyzwania.

d1oeuqd

Arcybiskup Grzegorz Ryś przyłączył się do wyjątkowej akcji. Jest nagranie

Tak też zrobił arcybiskup Grzegorz Ryś. Duchowny wystąpił w góralskim stroju, śpiewając kolędę "A wczora z wieczora". - Ostatnio miałem taki strój, gdy miałem cztery lata - przyznał abp Ryś na nagraniu.

Abp Ryś "A wczora z wieczora" \| #OrszakwŁodzi Challenge

Pieniądze zebrane podczas akcji zostaną przekazane hospicjum przez Trzech Króli już 6 stycznia 2021.

Jak czytamy na stronie Archidiecezji Łódzkiej, abp Grzegorz Ryś nominował ks. bp. Jana Cieślara, zespół Golec uOrkiestra oraz Dzieci z kanału Mocni w Duchu Dzieciom.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1oeuqd

Podziel się opinią

Share
d1oeuqd
d1oeuqd
Więcej tematów