Trwa ładowanie...
d2inxff

Abp Grzegorz Ryś krytycznie o słowach Tadeusza Rydzyka

Kolejny głos w dyskusji po słowach o. Tadeusza Rydzyka, który bronił bpa Edwarda Janiaka podczas obchodów 29. rocznicy założenia Radia Maryja. Abp Grzegorz Ryś nie podziela postawy redemptorysty.
Share
Abp Grzegorz Ryś krytycznie o słowach Tadeusza Rydzyka
Abp Grzegorz Ryś krytycznie o słowach Tadeusza RydzykaŹródło: PAP, Fot: Grzegorz Michałowski
d2inxff

Na stronach diecezji kaliskiej pojawiło się oświadczenie abpa Grzegorza Rysia. Duchowny odniósł się do słów o. Tadeusza Rydzyka, który stanął w obronie bpa Edwarda Janiaka, który tuszował przypadki pedofilii w Kościele.

"Jako administrator apostolski diecezji kaliskiej chcę najmocniej przeprosić wszystkich, których dotknęła wypowiedź ojca dyrektora Tadeusza Rydzyka z dnia 05 grudnia br." - czytamy w oświadczeniu. "Bagatelizowanie grzechu, a jeszcze bardziej jego konsekwencji w życiu osób poszkodowanych, nie ma nic wspólnego z drogą Ewangelii. Ewangeliczną drogą Kościoła jest uznanie win i nawrócenie oraz solidarność z najmniejszymi i cierpiącymi" - podkreślił abp Ryś.

Abp Grzegorz Ryś został mianowany administratorem apostolskim diecezji kaliskiej po tym, jak na jaw wyszły informacje o tym, że bp Edward Janiak tuszował sprawy księży pedofilii.

d2inxff

Donald Tusk po raz kolejny uderzył w rządzących. Jest odpowiedź z PiS

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2inxff

Podziel się opinią

Share
d2inxff
d2inxff
Więcej tematów