Trwa ładowanie...

Mieli zasypać wykopalisko archeologiczne z powodu wizyty Dudy? Kancelaria zdecydowanie odpowiada

Radio Zet podało, że archeolodzy, którzy na rynku w Bochni prowadzą prace nad pozostałościami średniowiecznego ratusza, mieli dostać polecenie zasypania stanowiska z powodu wizyty prezydenta Andrzeja Dudy i premier Beaty Szydło. Kancelaria Prezydenta szybko jednak zareagowała i zdementowała te informacje. Okazuje się, że głowa państwa nawet nie wybiera się do tego miasta.

Share
Mieli zasypać wykopalisko archeologiczne z powodu wizyty Dudy? Kancelaria zdecydowanie odpowiadaŹródło: AFP, fot: Geraldo Caso
d1cxqs7

Jak wynikało z informacji Radia Zet, prezydent wraz z Beatą Szydło mieli w Bochni uczestniczyć w uroczystości otwarcia nowego domu strażaka. Oficjalne uroczystości miały odbyć się na miejskim rynku.

W związku z ich wizytą archeolodzy pracujący w centrum miasta mieli zakończyć swoją pracę do końca maja. Na rynku odkryto pozostałości po średniowiecznym ratuszu. - Chodzi nam o znalezienie wszystkich ścian ratusza, aby zlokalizować cały budynek - mówił w rozmowie z Radio Zet Paweł Klóska z ekipy archeologów. Radio Zet podało, że badania miała przerwać planowana wizyta najważniejszych osób w państwie.

Dementi ###

Informacje zostały jednak zdementowane przez Kancelarie Prezydenta i Premiera.

"Uprzejmie wyjaśniamy, że prezydent Andrzej Duda nie planował wizyty w Bochni w dniu 19 maja 2017 roku, nie otrzymał takiego zaproszenia, więc nawet nie było to rozważane" - czytamy na stronie kancelarii Andrzeja Dudy. Z kolei Beata Szydło 19 maja ma być z wizytą w Chinach.

Portal mojabochnia.pl podał, że archeolodzy rozmawiali z dziennikarzami stacji, ale tematem nie była wizyta władz państwowych.

Żródło: Wirtualna Polska, Radio Zet, mojabochnia.pl

d1cxqs7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1cxqs7
d1cxqs7
Więcej tematów