Trwa ładowanie...

Apel prezesa RDC Tadeusza Deszkiewicza: język nienawiści nie może mieć naszego przyzwolenia

"Fala nienawiści, która przetoczyła się przez media po wypadku Pani Premier Beaty Szydło, przeszła wszelkie granice przyzwoitości. To już nie jest tylko walka polityczna, a groźna agresja, dla której nie może być naszego przyzwolenia" - pisze prezes Radia dla Ciebie Tadeusz Deszkiewicz na stronie stacji.

"Nie może być tak, że ludzie pozbawieni kultury osobistej i empatii kształtują polską opinię publiczną, ogłupiając widzów, słuchaczy i czytelników. Język nienawiści, życzenia śmierci, drwina z cudzych nieszczęść nie może mieć naszego przyzwolenia, bo skutki mogą być tragiczne" - ostrzega Deszkiewicz.

Share
Apel prezesa RDC Tadeusza Deszkiewicza: język nienawiści nie może mieć naszego przyzwolenia
Źródło: PAP, Fot: Andrzej Hrechorowicz
d19u5s3

"Prymitywni ludzie, mający niezasłużony społeczny szacunek tylko z tytułu swojej popularności, są niestety opiniotwórczy, przez co świadomie „nakręcają” język nienawiści, prowadząc do eskalacji podziałów polskiego społeczeństwa. Sportowcy, artyści, dziennikarze, sfrustrowani byli politycy. Tak było po smoleńskim dramacie, tak było po wypadku Prezydenta RP i Ministra Obrony Narodowej. Tak jest i teraz" - czytamy w oświadczeniu prezesa RDC.

Deszkiewicz apeluje "do Prezesów 17 rozgłośni regionalnych Polskiego Radia, aby wyłączyli z antenowej debaty tych wszystkich, którzy jakąkolwiek tragedię wykorzystują do realizacji swych wątpliwych celów politycznych". "To nie jest nawoływanie do powrotu cenzury, to tylko dramatyczna próba ucywilizowania naszego politycznego i społecznego życia i zatrzymania groźnej wewnętrznej wojnywojny domowej" - pisze prezes RDC.

"Tak się bawią "elity" cudzym nieszczęściem. Zapraszam do publikowania innych przykładów. Wybrałem tylko kilka najłagodniejszych" - napisał na Facebooku Deszkiewicz.

d19u5s3

Podziel się opinią

Share
d19u5s3
d19u5s3
Więcej tematów