Trwa ładowanie...
d10q97p

Apel do Joanny Lichockiej. "Powinna teraz honorowo zrezygnować"

- Joanna Lichocka za to co zrobiła w Sejmie, powinna przestać być członkiem Rady Mediów Narodowych - uważa Piotr Zgorzelski, wicemarszałek Sejmu z Polskiego Stronnictwa Ludowego.
Share
Piotr Zgorzelski o Joannie Lichockiej: powinna honorowo zrezygnować z funkcji w RMN
Piotr Zgorzelski o Joannie Lichockiej: powinna honorowo zrezygnować z funkcji w RMNŹródło: PAP/Marcin Obara/twitter.com/AGajewska
d10q97p

Zdaniem polityka PSL gest, który posłanka Prawa i Sprawiedliwości wykonała podczas czwartkowej debaty w Sejmie, obraził nie tylko parlamentarzystów opozycji. - To zostało źle odebrane, nie tylko przez obecnych na sali posłów, ale przede wszystkim opinię publiczną - stwierdził Piotr Zgorzelski w rozmowie z Radiem ZET.

Wicemarszałek zauważył, że Joanna Lichocka, będąc sprawozdawczynią ustawy ws. przekazania 2 mld złotych z budżetu państwa na wsparcie mediów publicznych, działała we własnym interesie. - Nie dość, że pokazała gest pogardy dla tych, którzy liczyli na wsparcie onkologiczne, to jednocześnie pokazała, że załatwiła sobie pieniądze w ramach projektu "sami swoi" - zauważył Zgorzelski.

Dodał, że Lichocka "załatwiła sobie prywatnie pieniądze", bo posłanka jest też członkiem Rady Mediów Narodowych. - Co miesiąc tam zarabia 4,5 tysiąca złotych - stwierdził gość Radia Zet. Jego zdaniem Joanna Lichocka "powinna co najmniej honorowo teraz zrezygnować z tej funkcji".

d10q97p

Zobacz też: Robert Biedroń ostro o geście Joanny Lichockiej. "Kaczyński zobaczył swoje odbicie"

Przeczytaj też: Krystian Markiewicz: te listy to dowód, że KRS nie ma

Przypomnijmy: opozycja chce, aby Joanna Lichocka za pokazanie obraźliwego gestu, została ukarana przez komisję etyki poselskiej. Dwa wnioski w tej sprawie (klubów: KO i Lewicy) trafiły już do marszałek Sejmu Elżbiety Witek.

d10q97p

Joanna Lichocka. Gest podczas debaty ws. 2 miliardów

Joanna Lichocka była sprawozdawczynią ustawy ws. 2 mld zł dla mediów publicznych podczas czwartkowego posiedzenia Sejmu. Poprawka Senatu zakładała przekazanie tej kwoty na leczenie chorób nowotworowych, ale pomysł ten Sejm odrzucił głosami posłów Zjednoczonej Prawicy.

W trakcie debaty Lichocka wykonała obraźliwy gest, tłumacząc się później pocieraniem oka czy poprawianiem włosów. Jej wyjaśnienia nie przekonały jednak nawet kolegów z obozu rządzącego, o czym świadczy internetowy komentarz Joachima Brudzińskiego, w którym pisał o konieczności przeprosin. Ostatecznie słowa przeprosin padły.

d10q97p

Rada Mediów Narodowych zajmuje się m.in. powoływaniem i odwoływaniem władz mediów publicznych za rządów PiS. Opozycja uważa ten organ za niekonstytucyjny.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d10q97p

Podziel się opinią

Share
d10q97p
d10q97p
Więcej tematów