Trwa ładowanie...
d3iz0h1

Antyglobaliści: media nierzetelnie pokazywały wydarzenia w Genui

(PAP/Przemek Wierzchowski)

Zdaniem polskich antyglobalistów, media polskie, włoskie i niemieckie nierzetelnie pokazywały wydarzenia towarzyszące szczytowi G8 w Genui zakończonemu przed tygodniem.

Share
d3iz0h1

Media komentują i analizują zupełnie inne wydarzenia niż to, co widzieli w Genui demonstranci - mówili polscy antyglobaliści we wtorek na skwerze przed ambasadą włoską w Warszawie.

Byłem uczestnikiem wydarzeń i jednocześnie ich ofiarą. Jeśli chodzi o pokazywanie tego, co działo się w Genui to charakterystyczne jest kryminalizowanie przez media ruchu antyglobalistycznego. Mówi się tylko o tym niewielkim procencie ludzi, którzy brali udział w bójkach w mieście - mówił Jarosław Engel uczestnik protestu w Genui, jeden z zatrzymanych przez włoską policję Polaków.

Zdaniem Engela media nie mówiły nic o 200 tys. ludzi - reprezentantach wszystkich ludzi na świecie, którzy przyjechali protestować tam pokojowo.

Media nastawione są niechętnie i negatywnie do protestujących, w tym do zatrzymanych. Słyszałem wypowiedź w telewizji, o tym, że dwie osoby z Polski zostały zwolnione, a jedna ciągle siedzi za kratkami, podczas gdy sąd włoski orzekł o naszej niewinności, odrzucił wszystkie zarzuty, oczyścił nas z wszystkich kłamstw i pomówień - podkreślił Engel.

Pomimo wyroku sądu Engel został wydalony z Włoch, w związku z tym ma zakaz wjazdu na teren państw Unii Europejskiej. Dodał, że wciąż prowadzone jest w tej sprawie postępowanie wyjaśniające i liczy na pozytywne zakończenie sprawy.(aw)

d3iz0h1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3iz0h1
Więcej tematów