Trwa ładowanie...
d2wf738

Antoni Macierewicz marszałkiem seniorem w Sejmie. Jego nieustający krytyk Maciej Lasek: ubolewam

Nie lubią się nie od dziś. Teraz Maciej Lasek złoży ślubowanie poselskie, które poprowadzi Antoni Macierewicz. - Będę ślubował przed narodem, a nie przed marszałkiem seniorem - mówi WP Lasek. Radzi Macierewiczowi, by w inauguracyjnym przemówieniu "przeprosił za wszystko, co zrobił".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Maciej Lasek powtarzał, że Antoni Macierewicz kompromituje Polskę
Maciej Lasek powtarzał, że Antoni Macierewicz kompromituje Polskę (East News, Fot: Adam Guz/Reporter)
d2wf738

"Uroczyście ślubuję rzetelnie i sumiennie wykonywać obowiązki wobec Narodu, strzec suwerenności i interesów Państwa, czynić wszystko dla pomyślności Ojczyzny i dobra obywateli, przestrzegać Konstytucji i innych praw Rzeczypospolitej Polskiej" - te słowa 12 listopada odczyta Antoni Macierewicz, wybrany przez prezydenta Andrzeja Dudę na marszałka seniora Sejmu.

Deklarację potwierdzą posłowie. Wśród nich jest Maciej Lasek, przewodniczący Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych w latach 2012-2016, który w ostrych słowach odnosił się do działań Antoniego Macierewicza związanych z badaniem przyczyn katastrofy smoleńskiej.

Jak Lasek wyobraża sobie pierwsze posiedzenie Sejmu, które otworzy przemówienie marszałka seniora? - Będę ślubował przed narodem, a nie przed marszałkiem - podkreśla Lasek w rozmowie z WP. Zauważa, że rola Macierewicza sprowadza się do ceremoniału.

d2wf738

Zobacz też: Zarzuty wobec prezydenta Andrzeja Dudy. Jego minister reaguje

"Żeby przynajmniej raz przeprosił"

Wybór Macierewicza na marszałka seniora wzbudził spore emocje. - Kogo wyznaczył pan prezydent, to jego osobista decyzja i jego odpowiedzialność za to - mówi Lasek. Jego zdaniem decyzję głowy państwa należy uszanować, "jeżeli jeszcze, chociaż w jakimś niewielkim stopniu, staramy się zachować podstawy państwa prawa, które przez ostatnie lata zostały mocno nadszarpnięte".

d2wf738

Jednocześnie dodaje: - Mogę ubolewać, że wyznaczona została osoba, która bardzo dużo złego, jeśli chodzi o katastrofę smoleńską przez ostanie osiem-dziewięć lat, zrobiła.

Macierewicz zapytany w TVP Info o to, czy w jego przemówieniu pojawi się kwestia związana z katastrofą smoleńską, odpowiedział: - Nie ma takiego dnia, bym nie myślał o 10 kwietnia. - Mógłbym doradzić, żeby przynajmniej raz przeprosił za to, co zrobił - komentuje nam Lasek. Nie oczekuję jednak zbyt wiele.

Zobacz też: Lasek po odwołaniu Macierewicza: "Wzrośnie wiarygodność polskiego rządu"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2wf738

Podziel się opinią

Share
d2wf738
d2wf738
Więcej tematów