Trwa ładowanie...

Anonimowi wstrzymują protest i czekają na ruch Tuska

Grupa określająca się jako Anonymous, która twierdzi, że jest odpowiedzialna za paraliż rządowych stron internetowych, poinformowała w nocy z niedzieli na poniedziałek za pośrednictwem serwisu Twitter, że wstrzymuje swoje działania. Na koncie AnonymousWiki napisano, że grupa oczekuje na wynik rozmów między ministrem cyfryzacji Michałem Bonim a Donaldem Tuskiem w sprawie ACTA.

Anonimowi wstrzymują protest i czekają na ruch TuskaŹródło: AnonymousWiki
d3160hz
d3160hz

Premier zapowiedział, że dziś będzie rozmawiał z ministrami na temat międzynarodowej umowy ACTA.

Mimo deklaracji, Anonimowi już ok. godzinę później umieścili na swoim Twitterze informację "TANGO DOWN - abw.gov.pl" - co w wolnym tłumaczeniu oznacza "wróg uniesz­ko­dli­wio­ny". Podana strona należy do Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, rano już działała bez problemów.

d3160hz

Rząd zgodził się na przyjęcie porozumienia w sprawie walki z podrabianiem towarów i piractwem 25 listopada, w trybie obiegowym, bez uwag ze strony ministerstw. Także posłowie w czasie posiedzenia sejmowej komisji ds Unii Europejskiej 30 sierpnia nie mieli uwag do dokumentu. Krytycy wskazują, że ACTA ograniczy prawa obywatelskie w internecie, między innymi umożliwi koncernom dostęp do informacji o aktywności osób w sieci. W sobotnią noc i w niedzielę grupa hakerów Annonymous czasowo blokowała strony internetowe między innymi Sejmu, prezydenta i premiera. Zgodnie z planem, podpisanie umowy ACTA ma się odbyć w czwartek.

d3160hz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3160hz
Więcej tematów