Trwa ładowanie...
Anna Zalewska i Janusz Kowalski gośćmi programu "Tłit"

Anna Zalewska i Janusz Kowalski gośćmi programu "Tłit"

Program "Tłit" od poniedziałku do piątku, o godz. 8.30 na stronie głównej Wirtualnej Polski. Zapraszamy na rozmowy z osobami, które kształtują naszą rzeczywistość. Gośćmi Michała Wróblewskiego są Anna Zalewska, europosłanka PiS i była minister edukacji oraz Janusz Kowalski, wiceminister aktywów państwowych, członek Solidarnej Polski.

Share
d3fdazu

Z naszymi gośćmi porozmawiamy m.in. o zbliżającej się wielkimi krokami rekonstrukcji rządu. Jak informowaliśmy w Wirtualnej Polsce, jedną z rozpatrywanych koncepcji jest ponowne wejście Jarosława Kaczyńskiego w skład Rady Ministrów. Prezes PiS nie zająłby jednak miejsca Mateusza Morawieckiego. Byłemu premierowi miałoby przypaść stanowisko wicepremiera.

Porozmawiamy także o negocjacjach koalicyjnych w Zjednoczonej Prawicy, które - jak poinformował w środę szef klubu PiS Ryszard Terlecki - zostały zawieszone " w związku z sytuacją jaką mamy w Sejmie". - Jeśli nasi koalicjanci poskromią oczekiwania i zastosują się do decyzji kierownictwa ZP, to będzie można do nich wrócić - mówił Terlecki.

d3fdazu

- Na dziś koalicji nie ma i jesteśmy zdecydowani na rząd mniejszościowy - stwierdził w piątek rano w RMF FM poseł PiS Marek Suski. Dodał, że dotychczasowi koalicjanci "powinni pakować biurka".

Punktem spornym między koalicjantami stały się ostatnio dwie ustawy autorstwa PiS, których nie popierali politycy Solidarnej Polski i Porozumienia. Chodzi o ustawę o bezkarności urzędników, która ostatecznie ma zostać wycofana z prac sejmowych oraz tzw. piątkę dla zwierząt, przegłosowaną w nocy z czwartku na piątek. Przeciwko jej uchwaleniu głosował 35 posłów PiS - głównie członków Solidarnej Polski. Posłowie Porozumienia w większości wstrzymali się od głosu.

Ważne dla Polski decyzje podejmuje się także poza granicami naszego kraju. Parlament Europejski przyjął w czwartek rezolucję ws. praworządności w Polsce. Treść rezolucji PE uznaje, że w Polsce dochodzi do ciągłego pogarszania się stanu demokracji, rządów prawa i praw podstawowych.

Rozmowa z Anną Zalewską i Januszem Kowalskim już o godzinie 8:30. Program można obejrzeć na stronie głównej Wirtualnej Polski oraz w naszych mediach społecznościowych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

d3fdazu

Podziel się opinią

Share
d3fdazu
d3fdazu
Więcej tematów