Trwa ładowanie...
d163q6r

Anna Sobecka apeluje do Julii Przyłębskiej. Chce rozpatrzenia skargi o dopuszczalności aborcji

Dwie posłanki PiS, Anna Siarkowska i Anna Sobecka, napisały do prezes TK Julii Przyłębskiej. Przypominają, że od złożenia wniosku o zbadanie przepisów z konstytucją minęło dziewięć miesięcy. Proszą też o szybką reakcję.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Posłanki PiS przypomniały Julii Przyłębskiej wywiad dot. braku opóźnień ws. zbadania konstytucyjności ustawy o aborcji
Posłanki PiS przypomniały Julii Przyłębskiej wywiad dot. braku opóźnień ws. zbadania konstytucyjności ustawy o aborcji (East News, Fot: Wojciech Strozyk)
d163q6r

"Sprawa aborcji nie jest jedną z wielu rozpatrywanych na co dzień przez Trybunał, nie dotyczy takich czy innych urzędów, procedur czy obowiązków obywateli, ona dotyczy najbardziej podstawowego prawa do życia. Każdy dzień zwłoki Trybunału to trzy wyroki śmierci na najbardziej bezbronnych" - piszą Anna Siarkowska i Anna Sobecka z PiS.

Posłanki przypominają, że od momentu złożenia wniosku do TK o stwierdzenie niezgodności ustawy z konstytucją minęło już dziewięć miesięcy. Stanowisko w tej sprawie wyrazili też marszałek Sejmu Marek Kuchciński i Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro. "Tymczasem wciąż nie słychać o dalszych działaniach w sprawie wniosku. Uważamy taką sytuację za niepokojącą, zważywszy na charakter sprawy i jej okoliczności" - uważają parlamentarzystki.

"Kwestia zabijania nienarodzonych dzieci budzi szczególne zainteresowanie opinii publicznej, czego najlepszym odzwierciedleniem są kolejne obywatelskie wnioski ustawodawcze, organizowane w całej Polsce marsze za życiem oraz pikiety antyaborcyjne" - piszą, przypominając przy tym Przyłębskiej wywiad z listopada 2017 r., kiedy mówiła, że "nie będzie opóźnień" w tej sprawie.

d163q6r

Zobacz także: Wassermann o sytuacji z 2015 roku: "Wtedy im to nie przeszkadzało"

Źródło: sobecka.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d163q6r

Podziel się opinią

Share

d163q6r

d163q6r
Więcej tematów