Synowa posłanki PiS na państwowej posadzie. "Dobra fucha" dla rodziny Anny Sobeckiej

Spektakularna kariera rodziny polityka PiS w państwowej instytucji. Toruńskie media podają, że dyrektorem Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w mieście została Jolanta Sobecka. Zbieżność nazwisk oczywiście nie jest przypadkowa - to synowa posłanki PiS, najwierniejszej stronniczki ojca Tadeusza Rydzyka.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Posłanka PiS Anna Sobecka oraz o. Tadeusz Rydzyk współpracują do wielu lat
Posłanka PiS Anna Sobecka oraz o. Tadeusz Rydzyk współpracują do wielu lat (PAP, Fot: Tomasz Gzell)
WP

O nowej posadzie dla synowej posłanki PiS Anny Sobeckiej poinformował "Nowości Plus Dziennik Toruński". Gazeta zauważa, że poprzednią dyrektorkę odwołano bez żadnego uzasadnienia. Była to jedna z pierwszych decyzji Jana Ardanowskiego po objęciu teki ministra rolnictwa.

Była dyrektor Katarzyna Kaczmarek-Sławińska odeszła po 12 latach pracy bez żadnej propozycji od przełożonych. Minister nie widzi w tej zmianie nic dziwnego.

- Nie ma tuż żadnej sensacji. Jolanta Sobecka jest doświadczonym fachowcem. Poza tym uspokoi emocje wśród pracowników agencji i rolników - mówi toruńskim dziennikarzom Jan Ardanowski, któremu podlega agencja.

WP

Zobacz także: "Pyrrus z Nowogrodzkiej. Odnieśliśmy taki sukces, że zaprowadził nas prosto do klęski""

Teściowa nowej szefowej toruńskiego oddziału ARiMR Anna Sobecka jest posłanką PiS, blisko związaną ze środowiskiem ojca Tadeusza Rydzyka.

Kilka tygodni temu okazało się, że ARiMR przekazała ponad milion złotych fundacji Lux Veritas na programy mediów Rydzyka. Jak podkreśla serwis wiesci24.pl, żadne inne ministerstwo nie wydało więcej na reklamy w TV Trwam.

WP

Syn też z fuchą w państwowej firmie

Synowa Sobeckiej dwa lata wcześniej awansowała na wicedyrektora, co już wówczas budziło kontrowersje. - Zasłużyła sobie, bo wcześniej pomijano ją w awansach - tłumaczyła wówczas posłanka PiS.

Karierę robi też Tomasz Sobecki, syn parlamentarzystki. Jest radcą prezesa Najwyższej Izby Kontroli i członkiem Kolegium NIK.

WP

W tym przypadku Anna Sobecka także zapewniała, że nie pomagała synowi w znalezieniu pracy.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
WP
WP