Trwa ładowanie...
duwynvw

"Chryja pod Radiem Maryja". Anna Sobecka zawiadamia prokuraturę

Posłanka Prawa i Sprawiedliwości staje w obronie o. Tadeusza Rydzyka. Anna Sobecka zawiadomiła prokuraturę ws. imprezy "Chryja pod Radiem Maryja". Jej zdaniem znieważono tam i zniesławiono założyciela stacji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Feministki świętowały urodziny o. Rydzyka
Feministki świętowały urodziny o. Rydzyka (WP.PL)
duwynvw

"Radio Maryja syczy jak żmija", "Precz z Rydzykiem, obłudnikiem", "Rydzyk, ty pazerna kanalio". Te i inne obraźliwe hasła skandowały feministki, które w "niekonwencjonalny" sposób "obchodziły" 73. urodziny Tadeusza Rydzyka. Zebrały się w Toruniu, pod siedzibą rozgłośni ojca dyrektora. Sprofanowały krzyż, parodiowały procesję w święto Bożego Ciała.

Jak czytamy w zawiadomieniu Anny Sobeckiej, w trakcie wydarzenia wielokrotnie zniesławiono o. Rydzyka rozpowszechniając treści mogące go pozbawić zaufania niezbędnego do prowadzenia pracy duszpasterskiej i pełnienia funkcji dyrektora Radia Maryja.

Podkreśliła też, że "wielokrotnie nawoływano do nienawiści na tle wyznaniowym" i "wielokrotnie obrażono uczucia religijne zawiadamiającej i jej rodziny oraz zapewne szeregu innych osób".

duwynvw

Nie tylko posłanka Anna Sobecka zawiadomiła w tej sprawie prokuraturę. Ogólnopolski Komitet Obrony Przed Sektami i Przemocą złożył doniesienie do Prokuratora Generalnego. Przedstawiciele komitetu zawracają uwagę, że uczestnicy pikiety naruszyli art. 256 i art. 216 Kodeksu karnego.

- Nie może być tak, że przychodzi grupa pikietujących, obraża wielokrotnie bardzo mocnymi słowami o. Tadeusza Rydzyka, ale również Radio Maryja. Tym kobietom się wydaje, że mogą to robić, ale na szczęście o. Rydzyka broni prawo polskie, które wyraźnie mówi, że nie można znieważać człowieka; a w tym momencie znieważono też Kościół katolicki - podkreśla przewodniczący komitetu Ryszard Nowak.

duwynvw

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


duwynvw

duwynvw
duwynvw
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów