Trwa ładowanie...

Anna Dalkowska została nowym wiceministrem sprawiedliwości. Zastąpi Łukasza Piebiaka

Anna Dalkowska została w poniedziałek powołana na podsekretarza stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości przez premiera Mateusza Morawieckiego. Nowa wiceminister zajmie się nadzorem i organizacją sądownictwa. Jest sędzią oddelegowaną do resortu sprawiedliwości w 2017 r.

Anna Dalkowska została nowym wiceministrem sprawiedliwości. Zastąpi Łukasza PiebiakaŹródło: Ministerstwo Sprawiedliwości
d3tsp2w
d3tsp2w

Do niedawna za sądownictwo odpowiadał w Ministerstwie Sprawiedliwości wiceminister Łukasz Piebiak. Pod koniec sierpnia podał się jednak o dymisji po serii artykułów portalu Onet.pl, z których wynikało, że brał udział w akcjach hejterskich przeciwko sędziom, którzy nie zgadzają się reformą systemu sprawiedliwości przeprowadzaną przez Zbigniewa Ziobrę. Łukasz Piebiak miał utrzymywać w mediach społecznościowych kontakt z Emilią Sz. i zachęcać ją do dyskredytowania sędziów przeciwnych "dobrej zmianie".

Nowa wiceminister sprawiedliwości jest doktorem nauk prawnych, sędzią i nauczycielem akademickim. W resorcie będzie odpowiadała m.in. za nadzór administracyjny nad sądownictwem, legislację z zakresu prawa cywilnego i administracyjnego oraz współpracę międzynarodową - informuje Jan Kanthak, rzecznik prasowy Ministerstwa Sprawiedliwości.

Zajmowała się reprywatyzacją warszawską

Anna Dalkowska do ministerstwa została oddelegowana w 2017 r. Od czerwca 2017 r. zajmowała stanowisko zastępcy dyrektora, a następnie dyrektora Departamentem Prawa Administracyjnego, zajmującego się merytorycznym wsparciem Komisji ds. Reprywatyzacji Nieruchomości Warszawskich. Jest redaktorem naukowym i współautorem komentarza do ustawy o szczególnych zasadach usuwania skutków prawnych decyzji reprywatyzacyjnych dotyczących nieruchomości warszawskich.

Po ukończeniu studiów i odbyciu asesury sądowej Anna Dalkowska była sędzią Sądu Rejonowego w Gdyni. Przez wiele lat pełniła w tym sądzie funkcję zastępcy przewodniczącego Wydziału I Cywilnego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3tsp2w
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3tsp2w
Więcej tematów