Trwa ładowanie...

Andrzej Duda zaprasza Bartosza Arłukowicza na debatę o służbie zdrowia

Nie może być tak, że co roku mamy problem ze służbą zdrowia. Ostatni spór ministerstwa z lekarzami z Porozumienia Zielonogórskiego pokazuje, że w tej sprawie potrzebny jest konkretny, rzeczowy dialog - mówił w radiowej Jedynce Andrzej Duda.

Share
Andrzej Duda zaprasza Bartosza Arłukowicza na debatę o służbie zdrowia
Źródło: WP.PL
d17r429

Europoseł PiS i kandydat tej partii na prezydenta zaprosił ministra Bartosza Arłukowicza na debatę z ekspertami o poprawie sytuacji w służbie zdrowia. Andrzej Duda dodał, że wysłał też zaproszenie do Kancelarii Prezydenta. - Liczę na tę debatę, bo uważam, że trzeba dziś poważnie dyskutować o przyszłych zmianach w polskim systemie ochrony zdrowia - zaznaczył.

Andrzej Duda podkreślał, że za złą sytuację odpowiada Ewa Kopacz i Platformą Obywatelska, bo w ostatnich latach postawiono przede wszystkim na zysk, a nie na dobro pacjenta. Jak mówił, podstawowe przesłanie polityki PO w tej dziedzinie - "liczyć, a nie leczyć" - jest dokładnym przeciwieństwem tego, co robił minister zdrowia z czasów rządów PiS, Zbigniew Religa. - De facto uczyniono z lekarzy biznesmenów, mówiąc im, by w pierwszej kolejności patrzyli na zyski - dodał.

Pod koniec grudnia doszło do sporu między ministerstwem zdrowia a lekarzami rodzinnymi z Porozumienia Zielonogórskiego w sprawie kontraktów na nowy rok. Lekarze zrzeszeni w Porozumieniu nie podpisali umów z NFZ-em i w związku z tym od 2 stycznia ich gabinety były zamknięte. Kryzys zakończył się dopiero w środę, po całonocnych negocjacjach w resorcie zdrowia.

*Czytaj Raport Specjalny WP - *

d17r429

Podziel się opinią

Share
d17r429
d17r429
Więcej tematów