Trwa ładowanie...
d1bly96

Andrzej Duda z propozycją ws. aborcji. Jest reakcja prymasa Polski Wojciecha Polaka

- Kościół nie zmieni zdania. Zabicie ludzkiego życia - od poczęcia do naturalnej śmierci - jest zawsze wielkim nieporządkiem moralnym - powiedział bp Wojciech Polak. To reakcja na propozycję prezydenta Andrzeja Dudy ws. ustawy aborcyjnej. Prymas Polski skomentował również słowa wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego o obronie Kościoła.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wojciech Polak zareagował też na słowa Jarosława Kaczyńskiego
Wojciech Polak zareagował też na słowa Jarosława Kaczyńskiego (Getty Images, Fot: Adam Jankowski)
d1bly96

Andrzej Duda ma przygotować ustawowe rozwiązanie zawężające interpretację TK ws. tzw. przesłanki embriopatologicznej. Inicjatywę prezydenta w sprawie zmiany ustawy o ochronie życia popiera Porozumienie Jarosława Gowina.

W propozycjach dotyczących prawa aborcyjnego mają się zawrzeć m.in. zapisy, które "precyzyjnie i jednoznacznie chronią dzieci z zespołem Downa". Jednocześnie mają one uwzględniać "prawo do decyzji matki w skrajnych i bardzo rzadkich przypadkach nieuleczalnych wad letalnych dziecka, skazujących je na śmierć w trakcie ciąży lub niedługo po urodzeniu".

Co na to prymas Polski Wojciech Polak? - Kościół nie zmieni zdania. (…) Zabicie ludzkiego życia - od poczęcia do naturalnej śmierci - jest zawsze wielkim nieporządkiem moralnym. Tak nauczał Jan Paweł II - mówił na antenie RMF FM.

d1bly96

- To nie jest jakiś wymysł Kościoła - tak odczytujemy boże objawienie. Wszystkich wzywamy do podjęcia rzeczowego dialogu - zaznaczył biskup.

Andrzej Duda o strajku kobiet. Szymon Hołownia kpi

Jarosław Kaczyński i strajk kobiet

Prymas Polski skomentował również słowa wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego o obronie Kościoła. - Żadne instrumentalizowanie spraw wiary i Kościoła nic dobrego nie przyniesie - oznajmił Polak.

d1bly96

Komentując protesty w Polsce po decyzji Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji, biskup stwierdził, że "nie zgodziłby się" z tym, że ich adresatem jest Kościół katolicki.

- Kościół nie potrzebuje żadnego parasola ochronnego ze strony państwa. Potrzebuje tej słusznej autonomii, która jest między państwem i Kościołem - przekonywał.

Pytany o możliwy udział Kościoła w dialogu na temat ustawy aborcyjnej, prymas Polski wskazał, że "każda rozmowa jest konieczna i podstawowa". - Kościół, jeśli będzie w dialogu uczestniczył, to z tym przesłaniem, które przypominamy: o świętości ludzkiego życia od poczęcia do naturalnej śmierci - podkreślił.

Zaznaczył przy tym, że "Kościół nie jest od ustanawiania prawa".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1bly96

Podziel się opinią

Share
d1bly96
d1bly96
Więcej tematów