Trwa ładowanie...

Andrzej Duda wygłosi przemówienie w Oświęcimiu. Krzysztof Szczerski: bez polemiki z Putinem

Sprawa obecności prezydenta na uroczystościach w Jerozolimie wywołała spore zamieszanie. W końcu Andrzej Duda zdecydował się nie jechać. Będzie natomiast w Oświęcimiu. Wiadomo, że w przemówieniu nie odpowie prezydentowi Rosji na jego oskarżenia.
Share
Krzysztof Szczerski zdradził nieco, o czym w Oświęcimiu będzie mówił prezydent Andrzej Duda
Krzysztof Szczerski zdradził nieco, o czym w Oświęcimiu będzie mówił prezydent Andrzej DudaŹródło: PAP, Fot: Wojciech Olkuśnik
d3522nf

Prezydent nie leci 23 stycznia do Izraela na 5. Światowe Forum Holokaustu. Powód? Program uroczystości nie zakłada, że Andrzej Duda zabierze głos, w przeciwieństwie miedzy innymi do Władimira Putina. Rosyjski prezydent skierował pod adresem Polski poważne oskarżenia. Krzysztof Szczerski poinformował, że na uroczystościach w Polsce Duda nie odpowie Putinowi.

Przemówienie polskiego prezydenta na głównych uroczystościach upamiętniających 75. rocznicę wyzwolenia obozu Auschwitz będzie odnosiło się "do pamięci i szacunku dla tych, którzy wyzwalali Auschwitz-Birkenau i przede wszystkim dla ofiar tego zbrodniczego systemu, jaki na ziemiach polskich zorganizowała III Rzesza" - powiedział w radiowej Trójce Krzysztof Szczerski.

- W związku z tym to nie będzie wystąpienie, które ma być polemiczne względem prezydenta Putina, tylko wystąpienie pamięci i szacunku - zaznaczył.

d3522nf

Zobacz też: Andrzej Duda nie leci do Jerozolimy. Były ambasador w USA: to było do załatwienia

Uroczystości w Oświęcimiu. Kto poza Andrzejem Dudą?

Na razie swoją obecność na wydarzeniu potwierdzili przedstawiciele: Australii, Austrii, Cypru, Czech, Finlandii, Grecji, Hiszpanii, Irlandii, Izraela, Lichtensteinu, Luksemburga, Łotwy, Niderlandów, Malty, Niemiec, Norwegii, Portugalii, Rosji, Serbii, Słowenii, Szwajcarii, Szwecji, Turcji, Watykanu, Węgier i Wielkiej Brytanii. Na liście brakuje reprezentacji ze Stanów Zjednoczonych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3522nf

Podziel się opinią

Share
d3522nf
d3522nf
Więcej tematów