Trwa ładowanie...
d2gnqlo

Andrzej Duda rozmawiał z Mariuszem Kamińskim ws. koronawirusa. Kulisy spotkania w Pałacu Prezydenckim

Koronawirus z Chin dotarł do Europy, co wywołało reakcję rządzących w Polsce. Andrzej Duda spotkał się w Pałacu Prezydenckim z szefem MSWiA Mariuszem Kamińskim. Rzecznik prezydenta Błażej Spychalski zdradził kulisy tego spotkania.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus z Chin. Andrzej Duda spotkał się z Mariuszem Kamińskim w Pałacu Prezydenckim
Koronawirus z Chin. Andrzej Duda spotkał się z Mariuszem Kamińskim w Pałacu Prezydenckim (Twitter)
d2gnqlo

We wtorek wieczorem Andrzej Duda spotkał się z szefem MSWiA, Mariuszem Kamińskim. Rzecznik prezydenta Błażej Spychalski był o to pytany na antenie Radia Plus.

- Pan minister zapewnia, że służby są w pełni przygotowane na pojawienie się koronawirusa, bo nie ma wątpliwości, że pierwszy zarażony pojawi się w Polsce - mówił Spychalski, powołując się na słowa szefa resortu zdrowia. Rzecznik podkreślił również, że rozmowa dotyczyła m.in. zabezpieczeń na granicach kraju, na przykład na terenie portów lotniczych.

Spychalski dodał, że na środę w Pałacu Prezydenckim jest zaplanowane spotkanie z Ministrem Zdrowia Łukaszem Szumowskim oraz Głównym Inspektorem Sanitarnym Jarosławem Pinkasem. - Ten przepływ informacji jest stały - zapewnia rzecznik prezydenta, dodając, że Andrzejowi Dudzie zależy na tym, by "zachować spokój ws. koronawirusa".

Zobacz też: Rozmawiali o kandydatach na prezydenta. Doszło do spięcia

- To jest apel, który kierujemy tam, gdzie tylko możemy, do innych sił politycznych, by nie próbować podkręcać tego tematu. To jest nieodpowiedzialne, jeśli ktoś chce go wykorzystać w bieżącej działalności politycznej albo kampanii wyborczej - powiedział Błażej Spychalski.

d2gnqlo

Na pytanie, czy prezydent powinien zwołać Radę Bezpieczeństwa Narodowego ws. koronawirusa, rzecznik Andrzeja Dudy odparł: informacje w tej sprawie są na bieżąco przekazywane. Wystarczy, że politycy opozycji nie będą starali rozgrywać sprawy koronawirusa w kampanii wyborczej - podkreślił Spychalski

Wybory prezydenckie 2020. Andrzej Duda gotowy do debaty

Błażej Spychalski zapowiedział również, że wkrótce ma się odbyć konwencja wyborcza Andrzeja Dudy, podczas której ma zostać przedstawiony program. Rzecznik prezydenta informuje, że to kwestia dwóch lub trzech tygodni.

Pojawiło się również pytanie, czy Duda jest gotowy, by stanąć do debaty z pozostałymi kandydatami w wyborach prezydenckich 2020. - Pan prezydent nie ma problemu, żeby rozmawiać, debatować - mówił Spychalski na antenie radia Plus. - Nie tak dawno Małgorzata Kidawa-Błońska powiedziała, że nie będzie debatowała, więc myślę, że problem co do debat jest zlokalizowany gdzie indziej - zaznaczył rzecznik.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2gnqlo

Podziel się opinią

Share

d2gnqlo

d2gnqlo
Więcej tematów