Trwa ładowanie...

Andrzej Duda o udziale Polonii w wyborach parlamentarnych. "Mogliby stawić się jeszcze liczniej"

Andrzej Duda stwierdził, że przedstawiciele Polonii mogliby jeszcze liczniej głosować w wyborach parlamentarnych 2019. Prezydent podkreślił, że oczekuje od MSZ przygotowania lokali wyborczych w taki sposób, by Polakom mieszkający za granicą było wygodniej głosować.

Andrzej Duda o udziale Polonii w wyborach parlamentarnych. "Mogliby stawić się jeszcze liczniej"Źródło: East News, fot: Beata Zawrzel/REPORTER
d4bw10f
d4bw10f

Prezydent jest gościem wieczornego programu na antenie TV Trwam. Andrzej Duda komentując wynik wyborów parlamentarnych mówił, że cieszy się z przekroczenia progu wyborczego przez wszystkie ogólnopolskie komitety.

- Cieszę się, bo za każdym z tych komitetów stoi duża grupa wyborców - powiedział prezydent. Jak stwierdził, jeszcze bardziej ucieszyła go wysoka frekwencja.

Andrzej Duda o udziale Polonii w wyborach parlamentarnych. "Mogliby stawić się jeszcze liczniej"

Andrzej Duda stwierdził, że przed MSZ stoi wyzwanie, by ułatwić przedstawicielom Polonii wygodniejsze głosowanie. Poza krajem zagłosowało 300 tys. Polaków.

- Mogliby jeszcze liczniej głosować w wyborach parlamentarnych. MSZ musi się zastanowić jak to wszystko zorganizować następnym razem, by Polacy nie stali dwóch godzin w kolejkach - powiedział prezydent.

d4bw10f

Andrzej Duda o Konwencji Stambulskiej. "Niepotrzebne wątki ideologiczne"

Polityk zgodził się, że w Konwencji Stambulskiej znajdują się niepotrzebne treści ideologiczne. Andrzej Duda stwierdził, że w polskiej kulturze, ale i ustawodawstwie kobieta jest dobrze chroniona.

Prezydent zapewnił, że dalej będzie "stał na straży rodziny" i zapowiedział, że podpisze ustawę, która zakazuje aborcji z przesłanek eugenicznych.

Andrzej Duda o Konwencji Stambulskiej. "Niepotrzebne wątki ideologiczne"

Andrzej Duda chwalił też rządowy program "500 plus". Prezydent stwierdził, że jako pierwszy w swojej kampanii na początku 2015 roku zapowiedział dodatek na każde dziecko.

- Ale dali najpierw tylko na drugie dziecko - zauważył prowadzący. - Bo to było mądrze zrobione! - powiedział Duda. Jak przekonywał, było to dotrzymanie obietnic wyborczych bez destabilizowania budżetu. - Gdy sytuacja finansowa państwa stała się lepsza, dodatek dostali także rodzice z jednym dzieckiem - wyjaśnił prezydent.

d4bw10f

Andrzej Duda dostał pytanie od wyborcy. Przyznał, że jest kłopot

W ostatniej części programu prezydent odpowiadał na pytanie odbiorców TV Trwam i Radia Maryja. Jeden z nich zapytał, co z programem "mieszkanie plus", na który czeka.

Andrzej Duda przyznał, że są problemy z jego realizacją. - Deweloperzy robią wszystko, żeby ten start opóźnić, utrudnić - powiedział prezydent. Polityk stwierdził, że w wielu miejscach on działa i ma nadzieję, że wkrótce skorzystają z niego wszyscy potrzebujący.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4bw10f
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4bw10f
Więcej tematów