Trwa ładowanie...

Andrzej Duda ma koronwirusa. Georgette Mosbacher się modli

- Modlę się o jak najszybszy powrót do zdrowia Pana Prezydenta - napisała na Twitterze ambasador amerykańska w Polsce Georgette Mosbacher.
Share
Georgette Mosbacher i Andrzej Duda, 6 września 2020 roku.
Georgette Mosbacher i Andrzej Duda, 6 września 2020 roku.Źródło: Twitter, Georgete Mosbacher, Fot: Ambasador USA
d30r9s3

Jak dodała ambasador Mosbacher: "Życzę Panu Prezydentowi dużo siły!"

"Szanowni Państwo, zgodnie z zaleceniami wczoraj Prezydent Andrzej Duda miał wykonany test na obecność koronawirusa. Wynik okazał się pozytywny. Prezydent czuje się dobrze. Jesteśmy w stałym kontakcie z odpowiednimi służbami medycznymi" - napisał na Twitterze minister Błażej Spychalski.

d30r9s3

On sam - jak wielu innych pracowników Kancelarii Prezydenta - udał się na kwarantannę. "Nie miałem w ostatnich dniach przeprowadzanego testu, natomiast często widziałem się z Panem Prezydentem" - napisał Wirtualnej Polsce minister Spychalski.

Wedle nieoficjalnych informacji RMF FM, prezydent mógł zarazić się od jednego z funkcjonariuszy Służby Ochrony Państwa. Rzecznik SOP w rozmowie z Money.pl jednak nie potwierdza tych doniesień.

Andrzej Duda ma koronawirusa. Dr Zaczyński: "Prace na PGE Narodowym trwają"

Jeszcze w ten sam dzień - przed wykonaniem testu - Andrzej Duda wizytował PGE Narodowy. To tam powstaje pierwszy w Polsce covidowy szpital tymczasowy. Prezydent widział się tam m.in. z koordynatorem szpitala, doktorem Arturem Zaczyńskim.

d30r9s3

- Czy obawiam się zakażenia? Nie. Zasuwam tak od początku pandemii. Codziennie spotykam pacjentów potencjalnie zakażonych. Widzę się z nimi w gabinetach, kontaktujemy się ze sobą, spotykamy się w gronie lekarzy - mówi Wirtualnej Polsce dr Zaczyński.

- Podczas spotkania z prezydentem zachowany był dystans. Nie ściskaliśmy sobie rąk. Mieliśmy maseczki. Jeśli tego by nie było, to rozumiem, że mogło powstać ryzyko zakażenia. Ale nic takiego się nie wydarzyło - wyjaśnia rozmówca WP. Jak dodaje doktor, "jeśli dwie osoby mają maseczki, to ryzyko zakażenia jest minimalne".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d30r9s3

Podziel się opinią

Share
d30r9s3
d30r9s3
Więcej tematów