Trwa ładowanie...
d2i41rk

Prezydent Andrzej Duda zakażony. Ma koronawirusa

Andrzej Duda jest zakażony koronawirusem - poinformował rzecznik prezydenta.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Andrzej Duda ma koronawirusa
Andrzej Duda ma koronawirusa (East News, Fot: East News)
d2i41rk

"Szanowni Państwo, zgodnie z zaleceniami wczoraj Prezydent Andrzej Duda miał wykonany test na obecność koronawirusa. Wynik okazał się pozytywny. Prezydent czuje się dobrze. Jesteśmy w stałym kontakcie z odpowiednimi służbami medycznymi" - napisał na Twitterze minister Błażej Spychalski.

On sam - jak wielu innych pracowników Kancelarii Prezydenta - udał się na kwarantannę. "Nie miałem w ostatnich dniach przeprowadzanego testu, natomiast często widziałem się z Panem Prezydentem" - napisał Wirtualnej Polsce minister Spychalski.

d2i41rk

Wedle nieoficjalnych informacji, prezydent mógł zarazić się od jednego z funkcjonariuszy Służby Ochrony Państwa. Rzecznik SOP jednak nie potwierdza tych doniesień w rozmowie z Money.pl.

Andrzej Duda ma koronawirusa. Widział się m.in. z Igą Świątek

Prezydent Andrzej Duda miał wykonany test na obecność koronawirusa już po tym, jak odwiedził w piątek pracowników budujących szpital tymczasowy na PGE Narodowym.

d2i41rk

Duda przebywał tam w gronie co najmniej kilkudziesięciu osób, m.in. w obecności szefa Kancelarii Premiera Michała Dworczyka. On także - jak słyszymy nieoficjalnie - może udać się na kwarantannę (drugi raz w ciągu ostatnich trzech tygodni).

Również w piątek 23 października prezydent Andrzej Duda widział się w Pałacu Prezydenckim z tenisistką Igą Świątek oraz jej ojcem Tomaszem Świątkiem (wręczył im odznaczenia państwowe). Niewykluczone, że i oni również będą zmuszeni poddać się kwarantannie po kontakcie z zakażonym prezydentem.

d2i41rk

W spotkaniu w Pałacu uczestniczyli także: doradca prezydenta Piotr Nowacki, wicepremier prof. Piotr Gliński oraz Prezes Polskiego Związku Tenisowego Mirosław Skrzypczyński.

W piątek Ministerstwo Zdrowia podało, że badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 13 632 osób, zmarły 153 osoby. To najwięcej dziennych zakażeń od początku epidemii. Dotychczas w Polsce potwierdzono 228 318 zakażeń, zmarły 4 172 osoby.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2i41rk

Podziel się opinią

Share
d2i41rk
d2i41rk
Więcej tematów