Trwa ładowanie...

Koronawirus. Stadion Narodowy będzie szpitalem polowym jeszcze w tym tygodniu.

Jak ustaliła Wirtualna Polska, na Stadionie Narodowym powstaje pierwszy szpital polowy. W sobotę ruszyły pierwsze prace, nadzoruje je szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk. Kolejne szpitale dla chorych z koronawirusem mają powstać również w innych województwach.

Na Stadionie Narodowym powstaje pierwszy szpital polowyNa Stadionie Narodowym powstaje pierwszy szpital polowyŹródło: East News, fot: Mateusz Grochacki
d2qxbsm
d2qxbsm

Według ustaleń WP, szpital będzie miał początkowo 500 łóżek. Docelowo znacznie więcej. W sobotę rozpoczęła się instalacja pierwszych łóżek. Za budowę szpitala odpowiada szef KPRM Michał Dworczyk.

- Wynika to z naszej strategii. W momencie kiedy zaczyna w stacjonarnych szpitalach brakować łóżek, będą uruchamiane szpitale polowe. W Agencji Rezerw Materiałowych jest ponad 80 tysięcy łóżek. Będą one sukcesywnie przekazywane kolejnym otwieranym szpitalom polowym - mówi WP osoba z otoczenia Kancelarii Premiera.

W najbliższych dniach ma zapaść decyzja o budowie kolejnych szpitali polowych. Nieoficjalnie - będą uruchomione w kilku województwach, w tym w Małopolsce.

W budowie pierwszej placówki na Stadionie Narodowym pomaga wojsko. Decyzja zapadła w ścisłym kierownictwie rządu z premierem Mateuszem Morawieckim na czele.

Koronawirus. Specustawa o ochronie zdrowia. Piotr Mueller o pracy lekarzy

O planach budowy szpitali polowych mówił kilka dni temu minister zdrowia Adam Niedzielski.

d2qxbsm

- Rzeczywiście nad takimi projektami pracujemy i robimy analizę biznesplanów konkretnych przedsięwzięć. Pracujemy przede wszystkim nad tym, żeby efektywniej wykorzystywać tę infrastrukturę łóżkową, którą mamy. Szczególnie na poziomie powiatowych szpitali, które w tej chwili są tzw. poziomem pierwszym walki z COVID-em - zastrzegł Minister Zdrowia.

Koronawirus. PTAK Warsaw Expo jak szpital

Przypomnijmy, w piątek opisaliśmy inicjatywę Tomasza Szypuły, który zgłosił do nieodpłatnego przeznaczenia hale PTAK Warsaw Expo znajdujące się w Nadarzynie. To nawet kilka tysięcy miejsc dla pacjentów z koronawirusem koło Warszawy.

- Jeżeli będzie taka potrzeba, to oddajemy do dyspozycji państwa polskiego możliwość niekomercyjnego przeznaczenia naszych obiektów w Nadarzynie – mówi WP Tomasz Szypuła, prezes PTAK Warsaw Expo.

I jak dodaje, że jego firma posiada 6 hal o łącznej powierzchni prawie 150 tys. metrów kwadratowych, na których terenie może się zmieścić kilka tysięcy łóżek dla osób wymagających hospitalizacji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2qxbsm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2qxbsm
Więcej tematów