Trwa ładowanie...
d3epbm7

Ambasada Rosji o 17 września 1939. "ZSRR nie okupował Polski. Błąd!"

Oficjalny profil rosyjskiej ambasady w RPA zamieścił kontrowersyjny wpis dotyczący 17 września 1939 r. "Armia Czerwona wkroczyła na 'ziemie polskie' - Białoruś i Ukrainę okupowane przez Warszawę od 1920 r." - brzmi tweet.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ambasada Rosji w RPA zamieściła kontrowersyjny wpis dotyczący inwazji na Polskę 17 września 1939 r.
Ambasada Rosji w RPA zamieściła kontrowersyjny wpis dotyczący inwazji na Polskę 17 września 1939 r. (PAP, Fot: UPPA/Photoshot)
d3epbm7

W 80. rocznicę agresji ZSRR na Polskę oficjalny profil ambasady Rosji w Republice Południowej Afryki opublikował kontrowersyjny tweet. Wpis dotyczący 17 września 1939 r. stara się usprawiedliwiać ten atak i zdejmować odpowiedzialność. Informacja została też podana dalej przez rosyjskie konto ministerstwa spraw zagranicznych na Twitterze.

"ZSRR jest często oskarżany o inwazję na Polskę. Błąd. Naziści zaatakowali Polskę 1 września. Dopiero 17 września 1939 r., kiedy polski rząd uciekł, a siły zbrojne zostały pokonane, Armia Czerwona wkroczyła na 'ziemie polskie' - Białoruś i Ukrainę okupowane przez Warszawę od 1920 r." - brzmi wpis.

d3epbm7

Do sprawy odniósł się rzecznik Koordynatora Służb Specjalnych. "Typowe rosyjskie kłamstwo i manipulacja. Prawda jest taka, że radziecka Rosja zaatakowała Polskę zgodnie z umową z Hitlerem. Wspólnie ze Stalinem rozpętali okrutną wojnę. Przeszli do historii jako brutalni zbrodniarze winni ludobójstwa" - napisał Stanisław Żaryn.

Zobacz też: PiS chce zlikwidować poprawność polityczną. Joanna Mucha atakuje

Ambasada Rosji w RPA zamieściła również kolejny wpis. "Mołotow do polskiego ambasadora w Moskwie, 17 września 1939 r.: Państwo polskie de facto przestało istnieć. Radziecki rząd nie może pozostać obojętnym na los braterskich Ukraińców i Białorusinów, którym grozi zguba, dlatego nakazuje Armii Czerwonej objęcie ich ochroną" - brzmi tweet.

d3epbm7

Do tego wpisu także odniósł się Żaryn. "Kłamstwo! Oblężona Warszaw wciąż się broniła, gdy na ulicach Brześcia odbyła się wspólna parada Wehrmachtu i Armii Czerwonej. Rosja Radziecka zaatakowała Polskę, ponieważ Stalin i Hitler tak postanowili - razem!" - dodał.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3epbm7

Podziel się opinią

Share

d3epbm7

d3epbm7
Więcej tematów