Trwa ładowanie...

Alarm powodziowy dla Pułtuska: woda powoli opada

Zator lodowy spowodował spiętrzenie wody na rzece Narew w okolicach Pułtuska. Burmistrz wydał zarządzenie o ewakuacji jednej z ulic oraz miejscowości Pawłówek. Mieszkańcy woleli jednak zostać w domach. - Sytuacja jest stabilna, poziom wody opada - dowiedzieliśmy się w Wydziale Zarządzania Kryzysowego, Spraw Wojskowych i Straży Miejskiej Urzędu Miejskiego w Pułtusku.

Alarm powodziowy dla Pułtuska: woda powoli opadaŹródło: PAP, fot: Lech Muszyński
d3kaxo7
d3kaxo7

W czwartek po południu, gdy ogłoszono alarm przeciwpowodziowy poziom wody wynosił 438 centymetrów, czyli o 38 centymetrów przekroczył stan alarmowy. W nocy z piątku na sobotę wynosił już 456 cm. Teraz woda powoli opada. O sobotę o 10 poziom wody na wodowskazie w Pułtusku wynosił 454 cm

Zobacz też: Sławomir Nowak apeluje o ostrożność po przejściu orkanu Fryderyk

Mimo zarządzonej przez burmistrza ewakuacji mieszkańcy pozostali w swoich domach. - Nie zgodzili się na ewakuację, zgodnie z przepisami jest ona dobrowolna - poinformowano nas w Urzędzie Miejskim.

Podtopiona jest ul. Pod Wróblem w Pułtusku. Woda zalała także odcinek drogi między Pułtuskiem a miejscowością Ponikiew, gdzie został wyznaczony objazd.

Zator przesuwa się obecnie w dół rzeki, w kierunku Zalewu Zegrzyńskiego. Służby cały czas monitorują wały przeciwpowodziowe.

d3kaxo7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3kaxo7
Więcej tematów