Trwa ładowanie...

Alarm na Wyspach: Polacy powodują pożary

Ponad tysiąc pożarów rocznie na Wyspach spowodowanych jest niewłaściwych używaniem gniazdek elektrycznych przez polskich imigrantów. Na pomoc wezwano polskich strażaków, którzy mają edukować naszych rodaków i zapobiegać tragediom.

Share
Alarm na Wyspach: Polacy powodują pożary
Źródło: Jupiterimages
d4erlcx

Jak podaje serwis mirror.co.uk, z danych brytyjskiej straży pożarnej wynika, że co roku na Wyspach dochodzi do około tysiąca pożarów, których powodem jest zwarcie instalacji elektrycznej. Dokładniej rzecz biorąc chodzi o niewłaściwe korzystanie z nietypowych dla Polaków gniazdek elektrycznych.

Brytyjczycy twierdzą, że mało kto z polskich imigrantów stosuje atestowane przejściówki, dzięki którym można bezpiecznie podłączyć przywiezione ze sobą urządzenia elektryczne. Zamiast tego, wielu Polaków próbuje samodzielnie podłączać się do instalacji używając przy tym dziwnych przedmiotów m.in. spinek do włosów, zapałek czy nawet gwoździ.

Aby zapobiec kolejnym wypadkom, do Wielkiej Brytanii przyjedzie grupa polskich strażaków. Ich zadaniem jest zorganizowanie spotkań edukacyjnych dla naszych rodaków, podczas których pokazane będę sposoby właściwego obchodzenia się z wyspiarskimi gniazdami elektrycznymi.

- Liczba pożarów spowodowanych przez Polaków niewłaściwie używających brytyjskich gniazd elektrycznych jest naprawdę alarmująca - mówi Henryk Pawłowski, jeden ze strażaków.

Źródło: "Moja Wyspa", Małgorzata J.

d4erlcx

Podziel się opinią

Share
d4erlcx
d4erlcx
Więcej tematów