Trwa ładowanie...

Alarm Charlie-CRP na terenie Polski. Obowiązuje od 21

Premier Mateusz Morawiecki podpisał zarządzenie wprowadzające trzeci stopień alarmowy CRP (CHARLIE–CRP) na terytorium całego kraju. Obowiązuje od poniedziałku od godziny 21.

Charlie-CRP na terenie Polski. Obowiązuje od 21 Charlie-CRP na terenie Polski. Obowiązuje od 21 Źródło: PAP/EPA, fot: STG
d16aavd
d16aavd

"Od 21 na terenie Polski obowiązuje stopień alarmowy CHARLIE-CRP. Ma to związek z sytuacją na Ukrainie i działaniami, które obserwujemy w polskiej cyberprzestrzeni. Do 4 marca obowiązywać będą podwyższone wymogi dla instytucji utrzymujących kluczowe systemy IT" - poinformował na swoim profilu na Twitterze wiceminister Janusz Cieszyński, pełnomocnik Rządu do Spraw Cyberbezpieczeństwa.

Trzeci - w czterostopniowej skali - stopień alarmu od poniedziałku od godz. 21.00 do 4 marca 2022 r. do godz. 23.59. Ostrzeżenie zostało wprowadzone w celu przeciwdziałania zagrożeniom w cyberprzestrzeni. Dotychczas obowiązywał pierwszy stopień alarmowy CRP (ALFA–CRP).

Stopień ten jest wprowadzany w przypadku wystąpienia zdarzenia potwierdzającego prawdopodobny cel ataku o charakterze terrorystycznym w cyberprzestrzeni albo uzyskania wiarygodnych informacji o planowanym zdarzeniu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d16aavd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d16aavd
Więcej tematów