Trwa ładowanie...

Alarm bombowy w Kauflandach w trzech miastach. Ewakuowano kilkaset osób

Alarm bombowy w Kauflandach w trzech polskich miastach. Ewakuowano kilkaset osób z marketów w Elblągu, Kaliszu oraz Pile.
Share
Alarm bombowy w Kauflandach w trzech miastach. Ewakuowano kilkaset osób
Alarm bombowy w Kauflandach w trzech miastach. Ewakuowano kilkaset osóbŹródło: East News, Fot: Lech Gawuc/Reporter
d1h36ts

Alarm bombowy w Kauflandzie w Elblągu

Przed godziną 14:30 do policjantów z Elbląga przyszedł mail z informacją o podłożonym ładunku wybuchowym na terenie marketu Kaufland. Trwa ewakuacja pracowników i klientów sklepu. Na miejscu pracują strażacy oraz grupa pirotechniczna, przeszukują teren w celu znalezienie bomby.

Alarm bombowy w Kauflandzie w Kaliszu

- Mail z informacją o podłożonej bombie, która ma wybuchnąć o godz. 14:00, przyszedł do oficera dyżurnego - mówiła mł. asp. Anna Jaworska-Wojnicz, rzecznik prasowy policji w Kaliszu. Ewakuację Kauflandu przeprowadzili kierownicy marketu. Zrobili to bez zaleceń policjantów.

d1h36ts

Obecnie funkcjonariusze zabezpieczają teren i przeszukują wnętrze budynku. Sklep i parking są zamknięte.

To trzeci alarm bombowy w Kaliszu w tym miesiącu. Wcześniej miały one miejsce na terenie centrum handlowego na Dobrzecu oraz w urzędzie miasta.

Alarm bombowy w Kauflandzie w Pile

Alarm bombowy w Kauflandzie w Pile był najwcześniej, bowiem około godziny 12:00. Policja ewakuowała pracowników i klientów marketu. Na miejscu działają policyjni pirotechnicy i psy specjalnie wyszkolone do szukania materiałów wybuchowych.

d1h36ts

Podziel się opinią

Share
d1h36ts
d1h36ts
Więcej tematów